Trzy medale zapaśników AKS w mistrzostwach Polski młodzików

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli trzy medale w mistrzostwach Polski młodzików, które odbyły się w Raciborzu. Były to najważniejsze zawody w kraju dla tej grupy wiekowej.

Na podium stanęli: Mateusz Dawid – złoty medal w kat. 57 kg, Franciszek Cejnóg – srebrny medal w kat. 48 kg, Stanisław Fussy – brązowy medal w kat. 68 kg.

Chłopaki na medal. Kliknij, aby powiększyć.

Krok od wywalczenia medalu w Raciborzu był startujący w kat. 41 kg Michał Radziszewski, który ostatecznie zajął piąte miejsce. Na jedenastym miejscu w tej samej wadze zawody zakończył Dawid Sztajkowski. Dziesiąty w kat. 35 kg był Adam Pluta, osiemnasty w kat. 52 kg – Jakub Kazimierczak, a czternasty w kat. 85 kg – Fabian Słodkowicz.

Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego tak podsumował występ swoich podopiecznych:

Zaangażowanie zawodników i trenerów, wsparcie rodziców i pomoc sponsorów – to filary, na których opiera się funkcjonowanie naszego klubu. Ten model świetnie się sprawdza, ponieważ nasza młodzież regularnie przywozi medale z zawodów ogólnopolskich. Najważniejsze zadanie stojące przed nami polega na tym, żeby ciągle iść krok dalej: z jednej strony prowadzić zawodników po kolejnych szczeblach zapaśniczego wtajemniczenia, a z drugiej pokazywać, że treningi na macie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i kształtowanie charakteru.

→ BP AKS Piotrków

12.11.2019

• foto: AKS Piotrków

• o piotrkowskich zapaśnikach czytaj więcej: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.