13 grudnia. Co Piotrowicz robił w niedzielę po kościele?

Były prokurator Stanisław Piotrowicz (ur. 1952)  jest jedną z kilku osób, które psują wizerunek Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie mocno drażnią część obywateli.

Ten były komunistyczny aparatczyk niskiego szczebla, swoją karierę polityczną zaczynał w Socjalistycznym Związku Studentów Polski, zaraz po studiach, w 1978 r., wstąpił do PZPR, co otworzyło mu drogę do dalszej kariery. W tym samym czasie trafił do Prokuratury Rejonowej w Krośnie, by w 1990 r. z nominacji ministra Bentkowskiego zostać jej szefem.

Piotrowicz przeszedł „przemianę ideologiczną” i w 2005 r., jako bezpartyjny, z listy Prawa i Sprawiedliwości otrzymał mandat senatorski. W poprzedniej kadencji Sejmu był przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, co samo w sobie zakrawało na ponury żart Jarosława Kaczyńskiego.

W 2019 roku wyborcy nie docenili jego osoby i do parlamentu nie trafił. W ramach rekompensaty Kaczyński zrobił z niego sędziego Trybunału Konstytucyjnego (> link), co trudno uznać za żart, bo średnio zabawna jest sytuacja, gdy pluje się w twarz społeczeństwu.

Piotrowicz zostanie zapamiętany, jako ten, który z cynicznym, głupkowatym uśmieszkiem na twarzy z  sejmowej mównicy wykrzykiwał PRECZ Z KOMUNA!

Bardzo trafnie scharakteryzował b. reżymowego oskarżyciela R. Piwowarczyk w art. „Pokazujemy co jest w aktach IPN! Czyli co b. prokurator Piotrowicz naprawdę robił za komuny”:

Czy był bardzo gorliwym sługą komuny? Zapewne nie. Był typowym dla tych czasów konformistą. Komuna dała mu awans społeczny (co sam przyznaje), więc starał się jej jakość odwdzięczyć. Piotrowicz tak jak za komuny był jej wierny za awans, tak teraz będzie wierny Kaczyńskiemu za kolejny w jego życiu awans. I zrobi dla przewodniczącego wszystko. Jak przystało na wiecznego konformistę.

→ (mb)

13.12.2019

• foto: wikipedia.org

• inne materiały poświęcone rocznicy stanu wojennego: > tutaj

 

One Reply to “13 grudnia. Co Piotrowicz robił w niedzielę po kościele?”

  1. I wniosek nasuwa się sam… menda aniołkiem nigdy się nie stanie, zwłaszcza wpływowa i komunistyczna! 😛🙄

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.