Ludzie listy piszą… Rada miasta. Wniosek. Papierosy. Dziemdziora

Wkrótce po zakończeniu obrad XV posiedzenia Rady Miasta Piotrkowa otrzymaliśmy e-mail od Czytelnika “Gazety Trybunalskiej” odnoszący się do wniosku o wprowadzenia zakazu palenia tytoniu na terenie miejskich parków.

Oto treść listu:

Pod obrady XV Sesji Rady Miasta Piotrkowa Tryb. do porządku obrad wprowadzono autopoprawką pkt. 4.23.

Przewodniczący Komisji Petycji, Skarg i Wniosków, radny Jan Dziemdziora odpowiadając na pytanie radnego Piotra Gajdy błędnie poinformował radnych czego wniosek dotyczy. Cyt: “Rozważenia możliwości wprowadzenia całkowitego zakazu palenia tytoniu i e-papierosów w parkach, skwerach i innych”.

Tymczasem wniosek dotyczy li tylko 2 parków miejskich: ks. Józefa Poniatowskiego i św. Jana Pawła II.

To członkowie Komisji Petycji, Skarg i Wniosków na swoim posiedzeniu uchwalili jednogłośnie, żeby ów zakaz rozszerzyć i wprowadzić na terenie wszystkich czterech parków miejskich z wydzieleniem palarni. Jeżeli ma obowiązywać zakaz to na terenie całego parku, a nie z wyłączeniem palarni bo tak zasugerował na posiedzeniu Komisji PSiW komendant SM Jacek Hofman.

Dzisiaj radny Jan Dziemdziora wyraził obawy komendanta SM, czy nie stworzymy tzw. martwego prawa. Jeżeli Komendant SM ma takie obawy, to należy również uchylić zakaz spożywania alkoholu na terenie parków miejskich. Od czego jest straż miejska? Jeżeli nie potrafią zapanować nad sytuacją to należy rozważyć przeprowadzenia referendum o rozwiązanie straży miejskiej. Czy straż miejska ma być tylko od wypisywania mandatów za złe parkowanie i handel w miejscach niedozwolonych?

Zał. nagranie mp3 dot. pkt.

 

(cgt)

→ (mb)

18.12.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej o sprawie: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.