Piotrków. Opłata za śmieci wzrośnie o ponad 80%! Miasto ma budżet na 2020 r.

Kilka chwil temu radni piotrkowskiej rady miasta przegłosowali uchwałę o podwyższeniu ceny za wywóz nieczystości.

Od marca 2020 r. mieszkańcy będą płacić 20 zł miesięcznie od osoby za śmieci sortowane. Ta decyzją, to zasługa radnych koalicji rządzącej.

Przed głosowaniem odbyła się żarliwa dyskusja, w której uczestniczyli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawiciele urzędu miasta.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Program XV sesji był bardzo bogaty. Uchwalono m. in. budżet Piotrkowa na przyszły rok. Zaplanowane dochody mają wynieść 508,6 mln, wydatki – 561,8 mln. Deficyt wyniesie więc 53,2 mln zł, zadłużenie miasta wzrośnie do 173 mln.

Dla przypomnienia w budżecie na 2019 r. przyjęto dochody – 453,6 mln zł, wydatki – 482,4 mln zł, deficyt 29 mln zł, dług – 147,7 mln zł.

Jak więc widać sytuacja ekonomiczna Piotrkowa jest coraz gorsza, a rządy prezydenta mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, nieuchronnie prowadzą miasto do bankructwa.

→ (mb)

18.12.2019

• foto: piotrkow.pl / screen GT

 

+7

10 Replies to “Piotrków. Opłata za śmieci wzrośnie o ponad 80%! Miasto ma budżet na 2020 r.

 1. Ta koalicja która rządzi i która ciągle podnosi wszystko co może . To skrzyżowanie jeża ze szczotką ryżową. Jak można pogodzić poglądy |radnego prowadzącego Koło Radia |Maryja z kimś kto głosi chasła gender i prezentuje poglądy typu …. Wone Sądy ?
  Kluczem do tego by ten system padł jest ustawianie list z ludzi którzy nie pracują w jakiejkolwiek firmie związanej z Urzędem Miasta i spółkami . Oraz brak możliwości szantażowania . |Przykład radnej Wężyk Głowackiej. Oczywiście jest jeszcze aspekt współpracy vice marszałka województwa Z.Z z grupą trzymającą władzę w mieście. Czyli tak zwana V kolumna . Na szczęście vice traci już zaufanie nawet samego Antosia .
  Pani z ZUS dwojga nazwisk tylko patrzec jak go opuści bo koniunktura już się zmienia .
  Podwyżka śmieci to efekt bezmyślnego realizowania ustawy bez pomysłu na ewentualną spalarnię i ciepłownię w jednym. Radny Stachaczyk pokazał pięknie przedstawieniem rankingu gdzie my tak naprawdę jesteśmy na 360 prawie miast zajmujemy 256 bodaj żę ( można zajrzeć na E Piotrków) jeśli chodzi o opłaty komunalne liczone na 4 osobową rodzinę do tego jeszcze przed podwyżką śmieci która nastąpiła .

  +6
 2. https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/podwyzka-oplat-za-smieci-w-piotrkowie-zatwierdzona-przyjela/ar/c1-7473913

  “Umowy z trzema firmami odbierającymi odpady Urząd Miasta Piotrkowa zawarł w 2016 roku i obowiązują one do końca 2020 roku. Jednak koszty ich działalności wzrosły tak bardzo, że dziś gotowe są zerwać umowę z miastem, bo bardziej opłaca się im zapłacić karę umowną (5 proc.) niż kontynuować nierentowną działalność. Jedna z firm wyliczyła, jak podał wiceprezydent Karzewnik, że jej straty z tytułu umowy na starych zasadach wynoszą 200 tys. zł miesięcznie.

  Radny Sławomir Dajcz dopytywał, o ile – zgodnie z prawem – można podnieść wartość udzielonego wcześniej zamówienia, bo umowy z firmami śmieciowymi miasto zawierało w oparciu o Prawo zamówień publicznych? Tymczasem mówi ono, że w uzasadnionych przypadkach można podnieść wartość zamówienia maksymalnie o 10 procent. Te 10 procent to w liczbach bezwzględnych 2,6 mln zł.

  Skąd więc podwyżka opłat dla mieszkańców aż o 82 procent? Otóż dodatkowe pieniądze, których miasto nie może dać firmom ponad owe 10 procent, dołoży im w innej formie – dopłat do poszczególnych kategorii śmieci, tak by zapewnić łącznie budżet na realizację zadań z gospodarowaniem odpadami w 2020 roku na kwotę 11 mln 358,6 tys. zł.”

  Czy to jest zgodne z prawem?
  Pytanie trzeba by zadać w Urzędzie Zamówień Publicznych.
  Panie Mariuszu, może Pan zadziałać?

  +8
 3. Nie doceniłem postkomunistów z ekipy Chojniaka i liczyłem, że w przyszłym roku dopiszą mieszkańcom Piotrkowa 20 mln długu a wystarali się o dokładnie 24,4 mln. Biorąc pod uwagę coroczny spadek liczby mieszkańców, wzrost per capita jest jeszcze wyższy.
  Profesor Chojniak przekazał dziś wiadomość wszystkim mieszkańcom grodu:
  W tym roku na każdego Piotrkowianina przypada po pół świni, a jak komuś mało, to może dostać jeszcze po ryju!

  Niebezpieczni ludzie zarządzają tym miastem.

  Podstawą rozwoju Polski i dobrobytu jej społeczeństwa, jest wyzwolenie się z pod dyktatury niedobitków poprzedniej władzy, które nadal okupują stanowiska w strukturach samorządowych.

  +12
 4. A za niesortowanie 40 zł od osoby. Rozbój w biały dzień. Chojniak z Błaszczyńskim muszą odejść!

  +14
 5. Ale syf. Najniższe zarobki w Polsce a opłaty najwyższe. Kto tych baranów wybiera do rady miasta?

  +14
 6. Radni popierający Chojniaka nie zabierali głosu w dyskusji. Trzy panie radne z pierwszej ławki w środkowym rzędzie siedziały jak matrony. Ustawka jak mają głosować. Radna Olejnik to kolejna dama popierająca podwyżki opłat. Ta rada powinna ulec samorozwiązaniu. Co to za radni jeżeli nie zabierają głosu w dyskusjach. Po co w ogóle radni Razem dla Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka przychodzą na Sesję? To są maszynki do głosowania podobnie jak radni TAK dla Piotrkowa i PO KO których M.Błaszczyński przeciągnął za stanowiska o wyższych dietach w prezydium rady miasta i w komisjach problemowych.
  Tylko radni Prawa i Sprawiedliwość zabierali głos. Radna PO KO Marlena Wężyk-Głowacka nie przyszła na Sesję jak również nie było jej co najmniej na 2 ostatnich komisjach. Nieobecność usprawiedliwiona. Co to oznacza? A to, że dietę i tak otrzyma. Czy się robi, czy się leży …

  (cgt)

  +16
  1. Jedna z tych Pań, większą część sesji spędziła na zabawie telefonem, ciekawe czy na swoich seks stronach siedziała?

   Nieobecność radnej M. Wężyk-Głowackiej daje do myślenia.

   Szkoda, że tylko troje radnych walczy, Janik, Gajda i Stachaczyk. Niestety radny Piekarski chyba jeszcze ani razu nie zabrał głosu na sesji.

   Ciekawe pytanie zadał radny Dajcz, który pytał o jaki % można aneksować umowę, padła odpowiedź, że o max. 10%.
   Zatem podwyżka powinna wynosić max. 10% a tymczasem jest o 82 %.
   W jakim trybie Chojniak chce płacić firmom śmieciowym? Kacperek między wierszami mówił coś o jakiejś innej formie płacenia (wyrównywania) które ma ominąć ustawowe max. 10%. Może zainteresuje się redakcja tym tematem i głębiej pogrzebie. CBA miałoby tutaj wiele do sprawdzenia.

   +9
 7. urzednicze qoorwy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  bez pomyslu bez sensu tylko obdzierac ludzi z pieniedzy

  +13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *