Piotrków. Sprawcy rozboju zatrzymani

Policjanci z piotrkowskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Na dworcu PKS mężczyźni pobili 23-latka i ukradli mu telefon komórkowy oraz dokumenty. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2019 roku, tuż po godzinie 16.00. Zaalarmowani przez przypadkowego świadka policjanci pojechali na teren piotrkowskiego dworca PKS. Na przystanku autobusowym zobaczyli pobitego mężczyznę. Szybko ustalili przebieg wydarzeń. Kiedy 23-latek czekał na autobus, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy bili go po twarzy i całym ciele. Bezbronnemu mężczyźnie zabrali telefon komórkowy i dokumenty.

Świadek zdarzenia wskazał funkcjonariuszom kierunek ucieczki sprawców. Stróże prawa sprawdzili najbliższą okolicę. Już po kilku minutach zauważyli mężczyzn wbiegających do budynku dworca PKP. Sprawcy próbowali wydostać się wyjściem na peron, ale policjanci udaremnili im ucieczkę.

Okazało się, że byli nietrzeźwi. 42-latek miał 1,22 promila alkoholu w organizmie, a 34-latek blisko 2,80. Zatrzymani mieli przy sobie skradzione 23-latkowi dokumenty. Przestępczy duet usłyszał zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

Za rozbój, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

→ KMP Piotrków

24.12.2019

• foto: Policja Piotrków

 

One Reply to “Piotrków. Sprawcy rozboju zatrzymani”

  1. Polscy sędziowie, jesteśmy z wami, mówi noblistka Olga Tokarczuk. pisze:

    Za rozbój zostali objęci policyjnym dozorem hihihihihi…
    A co z ofiarą pobicia? Postraszą chłopaka i ….
    Tak działają polskie sądy. Za cukierka do pudła a za napad z rozbojem i kradzież telefonu policyjny dozór. Ciekawe czy jakby tak tego sędziego skopali i zabrali mu telefon czy też dostaliby dozór policyjny?
    “Polscy sędziowie, jesteśmy z wami”- mówi Olga Tokarczuk. Noblistka publicznie wezwała do udziału w demonstracjach w obronie niezależności sądownictwa. Krótki film z wystąpieniem pisarki można zobaczyć w mediach społecznościowych. „Polscy sędziowie, jesteśmy świadomi tego, w jakiej wielkiej teraz opresji żyjecie, jak jesteście zwalniani z pracy, przesuwani na inne stanowiska, jak bardzo cierpią na tym wasze rodziny. I chcę powiedzieć wam tylko, że jesteśmy z Wami”- mówi Tokarczuk, wzywając do poparcia sędziów zwalczanych przez obecną władzę. – Żeby pokazać nasze wsparcie, zapraszam wszystkich na demonstracje w niedzielę o godz. 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.