Prawo powinno być stabilne. Sędzia Tomasz Marczyński w rozmowie z „Gazetą Trybunalską” (archiw.)

Od trzech lat wymiar sprawiedliwości wywołuje wśród społeczeństwa skrajne emocje, a sędziowie są, bodaj, najczęściej ocenianą grupą zawodową. Wszystko za sprawą zmian w ustawach dotyczących Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i kodeksów prawnych.

Jak cała ta sytuacja jest postrzegana oczami sędziego, dowiemy się z kolejnej rozmowy przygotowanej przez „Gazetę Trybunalską”; jej bohaterem jest sędzia rodzinny Tomasz Marczyński z Sądu Rejonowego w Bełchatowie, pełniący jednocześnie funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych w Stowarzyszeniu Sędziów Polskich „Iustitia”.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu zarejestrowanego 26 listopada 2018 r.

 

Tomasz Marczyński – ur. w 1968 r., absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zaraz po studiach, w 1994 roku, trafił na aplikację sędziowską do Sądu Okręgowego w Piotrkowie. Trzy lata później został asesorem w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich Sądu Rejonowego w Bełchatowie, gdzie orzeka do chwili obecnej. W 2008 r. wstąpił do Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, był członkiem Komisji Rewizyjnej, członkiem zarządu, a od 2016 r. jest jego wiceprezesem. Żonaty, jedno dziecko – córka, studentka psychologii, żona jest również sędzią, orzeka w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Okręgowego w Piotrkowie. W czasie wolnym uprawia żeglarstwo, najczęściej pływa po Zalewie Wiślanym i Bałtyku.

→ (mb)

27.11.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

0

One Reply to “Prawo powinno być stabilne. Sędzia Tomasz Marczyński w rozmowie z „Gazetą Trybunalską” (archiw.)”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *