PILNE! Radio Zet: propozycja łapówki za oczernienie marszałka Senatu

Propozycja pięciu tys. zł. łapówki w zamian za fałszywe oskarżenie marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego o korupcję; nieznany mężczyzna chciał przekupić byłego pacjenta profesora Grodzkiego – donosi we wtorek Radio Zet.

Według Radia Zet jeszcze przed południem we wtorek marszałek Senatu złoży odpowiednie zawiadomienie w tej sprawie do ABW.

Jak podało Radio Zet, dziennikarz stacji dotarł do Tadeusza Staszczyka, który osiem lat temu przeszedł operację wycięcia nowotworu. “Jego przypadek był bardzo ciężki i nikt nie chciał podjąć się operacji. Trafił do profesora Tomasza Grodzkiego, a ten miał uratować mu życie” – informuje stacja.

Według radia, kilka dni temu do pana Tadeusza dotarła osoba, która przedstawiła się jako pracownik szpitala. “Powiedział mi: – Proszę mi napisać takie pisemko, że doktor Grodzki powiedział, że przyjmie na operację i do szpitala jeśli mu zapłacę pieniądze. Wyciąga portfel i mówi: – Tu mam pięć tysięcy i panu daję, jeśli tylko pan napisze i podpisze” – cytuje swojego rozmówcę radio. Pan Tadeusz nie zgodził się przyjąć łapówki.

Po zajściu były pacjent prof. Grodzkiego “zadzwonił do szpitala, ale tam nikt nie wiedział, kim mógł być mężczyzna, który proponował mu pieniądze”.

→ Mateusz Mikowski / PAP

7.01.2020

• foto: senat.gov.pl

 

One Reply to “PILNE! Radio Zet: propozycja łapówki za oczernienie marszałka Senatu”

  1. https://www.tvp.info/46081358/funkcjonariusz-ub-informatorem-radia-zet-onetu-i-bohaterem-konferencji-grodzkiego

    “W danych katalogu IPN funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa pod sygnaturą „IPN Sz 0019/3593” można znaleźć bogatą historię Tadeusza Staszczyka w WUBP/WUds.BP, czyli wojewódzkim urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego. Była to stalinowska jednostka terenowa Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, funkcjonująca na terenie województwa szczecińskiego w latach 1946-1954.

    Według danych IPN pracę w WUBP Szczecin Staszczyk rozpoczął 18 listopada 1950 r. jako młodszy referent. Ostatnia adnotacja mówi o pracy ubeckim Wydziale Kadr i Szkolenia WUdsBP, na stanowisku oficera szkoleniowego. “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.