Siedmiogwiazdkowy hotel dla bezdomnych, czyli smród, brud i ubóstwo w centrum miasta

Obok stacji paliw Shell, po południowej stronie Al. J.Piłsudskiego, na opuszczonej od dawna nieruchomości, znajduje się zdewastowany pustostan, przypominający walącą się ruderę, w której można za darmo przenocować.

Czyją stanowi własność ów hotel dla bezdomnych, tego nie wiem, jakkolwiek by nie patrzeć za wzór do naśladowania nie powinien służyć. Straż miejska podobno zna temat, lecz w centrum miasta taki obskurny obiekt powinien być oznakowany i stosownie zabezpieczony przed dostępem dzieci i bezdomnych.

→ (cgt)

20.01.2020

• foto : CGT / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Układ „Europejski”

• czytaj także: > “Ludzie listy piszą. Niegospodarność na ulicy Dąbrowskiego”

 

One Reply to “Siedmiogwiazdkowy hotel dla bezdomnych, czyli smród, brud i ubóstwo w centrum miasta”

  1. Straż Miejska ustaliła na podstawie Ewidencji Nieruchomości, że przedmiotowa nieruchomość znajduje się na internetowej mapie Piotrkowa pod adresem ul. Górna 1 i ma nieuregulowany stan prawny, co oznacza, iż nie ma osób prawnie zobowiązanych do wykonania obowiązku w zakresie utrzymania czystości i porządku jak również, zabezpieczenia rzeczonej nieruchomości przed dostępem innych osób a w szczególności dzieci i bezdomnych. W zaistniałej sytuacji zdaniem komendanta straży miejskiej, nie należy oczekiwać rychłego załatwienia tej sprawy.
    Z mojej strony na tym nie poprzestanę.

    (cgt)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.