Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka!

Spasione, rozradowane, czerwone z emocji gęby myśliwych, pozujących dumnie do zdjęć na tle trupów zwierząt bestialsko zamordowanych. Co roku jesienią, w porze masakry dzikich zwierząt, zdjęcia takie obiegają polską prasę.

Jakim trzeba być bydlakiem całkowicie wypranym z wyższych, ludzkich uczyć, aby dla zabawy (a może po to, aby zaspokoić atawistyczną żądzę mordu) zabijać bezbronne zwierzęta?

Znam odpowiedź myśliwych: my jesteśmy przyjaciółmi zwierząt, przecież zimą je dokarmiamy, a dopiero jesienią zabijamy.

Idąc takim tokiem rozumowania, za największych przyjaciół ludzi więzionych w obozach koncentracyjnych należałoby uznać ich hitlerowskich katów. Oni też swoje ofiary przez jakiś czas podkarmiali, a dopiero później bestialsko mordowali!

Społeczne i prawne przyzwolenie na mordowanie dzikich zwierząt jest kompromitacją wszystkich cywilizowanych społeczeństw, a zwłaszcza tych o chrześcijańskich korzeniach.

Jeden z największych autorytetów Kościoła, święty Franciszek z Asyżu, propagował miłość i szacunek do naszych braci mniejszych, jak nazywał zwierzęta.

Prawo, które pozwala aby różni dewianci, zwani myśliwymi, mordowali dla zabawy dzikie zwierzęta jest haniebne. Liczebność żyjących na wolności sztuk powinna być regulowana, jeśli jest taka potrzeba, poprzez sterylizację poszczególnych osobników, a jeśli nie ma takiej możliwości, to kontrolowanego odstrzału powinni dokonywać tylko i wyłącznie ludzie zatrudnieni przez Łasy Państwowe na etatach łowczego. Odstrzał dzikich zwierząt powinien być traktowany jako ostateczność w sytuacji, gdy inne metody kontrolowania danej populacji zawiodą.

Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka wolnego (…) myśliwy szuka tylko pustej rozrywki w mordowaniu biednych stworzeń (…) ludzie którzy z lubością przypatrują się rozlewowi krwi choćby tylko zwierząt, albo już są okrutni, albo mogą w końcu popaść w okrucieństwo poprzez poprzez ustawiczne oddawanie się takim dzikim rozrywkom. – Thomas More „Utopia”.

Myślistwo, jako barbarzyński relikt przeszłości powinno zostać zdelegalizowane, zaś wszyscy myśliwi poddani obowiązkowym badaniom psychiatrycznym. Podejrzewam , że są wśród nich liczni osobnicy, którzy nie mogąc zrealizować swoich dewiacyjnych skłonności do zabijania, staliby się zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi!

→ Anthony Ivanowitz / pospoliteruszenie.org

7.02.2020 r.

• foto: pixabay.com

• więcej tekstów Ivanowitza: > tutaj

 

+1

One Reply to “Myślistwo jest zajęciem niegodnym człowieka!”

  1. Gdyby tak generalizować jak w przypadku myśliwych , to jednak chyba o innej grupie zawodowej pisze się hieny …

    +2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *