Policjant łapówkarz z Tomaszowa zatrzymany

Funkcjonariusze łódzkiego Wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji w ramach prowadzonego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim śledztwa w dniu 4 lutego 2020 roku zatrzymali Witolda W. – funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty m.in. przyjmowania korzyści majątkowych od kierowców zatrzymanych do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w okresie od stycznia do sierpnia 2019 roku.

Do zdarzeń objętych śledztwem dochodziło głównie w rejonie drogi ekspresowej – S8, biegnącej przez powiat tomaszowski na wysokości miejscowości Jadwigów, Podkonice Duże i Buków.

Mając na uwadze charakter sprawy, Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim przywołując treść art. 229 § 6 kk (nie podlega karze sprawca przestępstwa udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji), jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział), zwraca się do osób mających istotne informacje dla postępowania o zgłaszanie się do ww. prokuratury z powołaniem się na sygn. PO I Ds. 43.2019.

→ Prokurator Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim

19.02.2020

• collage: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.