Bełchatów. Zatrzymani z narkotykami

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 34 i 25 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Łącznie zabezpieczono ponad 50 gramów środków odurzających. Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wzięli pod lupę 34-latka, który w przeszłości był wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. Kiedy bliżej zaczęli mu się przyglądać ustalili, że prawdopodobnie posiada on sporą ilość narkotyków.

Po dalszej analizie zebranych materiałów policjanci postanowili złożyć wizytę mieszkańcowi Zelowa i przeszukać jego mieszkanie. 26 lutego 2020 roku kryminalni pojechali pod wytypowany adres, ale nikt nie otwierał drzwi. Stróże prawa postanowili poczekać na 34-latka. Po pewnym czasie podejrzewany pojawił się w obrębie swojego mieszkania. Towarzyszył mu młody mężczyzna.

Poinformowani o celu policyjnej wizyty, obaj mieszkańcy Zelowa zaczęli się nerwowo zachowywać, co tylko utwierdziło kryminalnych w przekonaniu, że ich podejrzenia są trafne. W kieszeniach kurtki 25-latka policjanci znaleźli ponad 2 gramy marihuany i gram amfetaminy.

Natomiast 34-latek twierdził, że z narkotykami nie ma nic wspólnego. Policjanci wkrótce udowodnili mu, że nie mówi prawdy. Przeszukując jego mieszkanie, znaleźli marihuanę i amfetaminę.

Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 50 gramów narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

→ KPP Bełchatów

3.03.2020

• foto: Policja Bełchatów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.