Dopóki nie zabiorą nam samochodów – jesteśmy wolni

Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Ograniczenie wolności nie dotyczy dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych, codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. (> link).

Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk powiedział na porannej konferencji prasowej:

Za pośrednictwem komendantów wojewódzkich policji zobowiązałem komendantów miejskich, powiatowych, rejonowych do nawiązania kontaktu z władzami samorządowymi i przekazania informacji, że od jutra nasze działania będą naprawdę restrykcyjne w stosunku do kierowców, których autobusy lub tramwaje będą przepełnione i gdzie nie będzie przestrzegana zasada ograniczenia ilości osób w pojazdach.

Szef policji dodał, że zalecił “ostrzejsze działania i represje co do grup młodych osób, które gromadzą się w rożnych miejscach i które w sposób lekceważący podchodzą do przepisów. W tych sytuacjach oczekuje się od policjantów zdecydowanej represji”.

Dziś przed południem sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na piotrkowskich ulicach. Oto film z przejazdu przez centrum miasta.

→ (kk)

25.03.2020

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o koronawirusie: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.