Piotrków. Przestępcy narkotykowi w areszcie

Piotrkowscy policjanci, zatrzymali dwóch mężczyzn, u których znaleźli środki odurzające. Jeden z podejrzewanych wcześniej był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Usłyszał już zarzut. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 39-latka.

19 marca 2020 roku przed godziną 18:00 na jednym z piotrkowskich osiedli, policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia u piotrkowskich stróżów prawa. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Jeden z mężczyzn na widok radiowozu zaczął uciekać. Szybka reakcja policjantów uniemożliwiła mu ucieczkę.

Mężczyźni podczas kontroli nie stosowali się do poleceń wydawanych przez policjantów. Mundurowi dokładnie sprawdzili wnętrze samochodu. Plastikowy pojemnik okazał się nie jedynym odkryciem. W bagażniku audi w miejscu, gdzie powinno znajdować się koło zapasowe ukryty był kolejny pojemnik z ,,dilerkami”. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 236 gramów białej substancji oraz 96 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania dały wynik pozytywny w kierunku amfetaminy, marihuany i nowych substancji psychoaktywnych.

Nerwowe zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on posiadać jeszcze większe ilości narkotyków dlatego też policjanci przeszukali jego mieszkanie. W pomieszczeniach mieszkalnych oprócz pustych dilerek i suszu roślinnego policjanci znaleźli wagi, co potwierdziło ich podejrzenia, że 39-latek może handlować środkami odurzającymi.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Był już wcześniej notowany  za posiadanie i rozpowszechnianie narkotyków, dlatego sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

U drugiego z mężczyzn ujawniono torebkę z zapięciem strunowym, w którym znajdowały się środki narkotyczne. 33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

→ KMP Piotrków

23.03.2020

• foto: Policja Piotrków

 

2 Replies to “Piotrków. Przestępcy narkotykowi w areszcie

  1. Hitem jest złapanie księdza z okolic Radomska, który się do wszystkiego przyznał 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.