Piotrków Trybunalski 48. na liście najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast

W Piotrkowie Trybunalskim w 2019 roku doszło do 1134 kolizji i wypadków. Tym samym na każdych 1000 jego mieszkańców przypada 15,4 zdarzeń drogowych. Najczęściej były one spowodowane niezachowaniem bezpiecznej odległości między pojazdami.

Eksperci rankomat.pl przygotowali listę 84. największych miast w Polsce i porównali, ile kolizji oraz wypadków przypada w nich na 1000 mieszkańców. Na 48. miejscu uplasowały się ex aequo aż trzy miasta – Piotrków Trybunalski, Sosnowiec oraz Żory.

W Piotrkowie Trybunalskim, podobnie jak w Sosnowcu oraz Żorach na 1000 mieszkańców przypada 15,4 zdarzeń drogowych. Najgorzej w całej Polsce wygląda sytuacja w Katowicach, które zajmują ostatnie miejsce w rankingu. Najlepiej natomiast wypada Kędzierzyn-Koźle, w którym na 1000 mieszkańców przypada 7,0 zdarzeń drogowych.

Niska wypadkowość ma m.in. wpływ na wysokość obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Ile w takim razie kierowcy z Piotrkowa Trybunalskiego płacili w ubiegłym roku za OC? Okazuje się, że 623 zł. Jest to o 73 zł mniej od średniej stawki w województwie łódzkim oraz o 66 zł mniej od średniej krajowej. W porównaniu do stolicy województwa łódzkiego – Łodzi, kierowcy z Piotrkowa Trybunalskiego płacą aż o 194 zł mniej. Jest to znacząca różnica.

Natomiast i tak najdrożej na tle całej Polski wypada Wrocław, gdzie przeciętna cena za OC wyniosła aż 939 zł. Z kolei najtaniej było w Mielcu, gdzie kierowcy za obowiązkową polisę komunikacyjną płacili średnio 515 zł.

→ (gd)

6.05.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.