Bądź jak redaktor Sakiewicz. Nie głosuj na Dudę!

Redaktora “Gazety Polskiej” Tomasza Sakiewicza (1967) wymyślił Antoni Macierewicz – w przeszłości działacz opozycji antykomunistycznej.

To dzięki wsparciu ze strony Macierewicza Sakiewicz został swoistym “Michnikiem prawicy”, nie zmarnował szansy, jaką dał mu los, w odróżnieniu od drugiego protegowanego “Antoniego smoleńskiego” – Bartłomieja Misiewicza, dla przyjaciół “Misiek”.

Już jako nastolatek Sakiewicz był zafascynowany postacią współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników i od ponad 30 lat pozostaje mu wierny i lojalny. Macierewicz ma stałe miejsce w mediach swojego protegowanego, w TV Republika, jest także obowiązkowym gościem zjazdów klubów “Gazety Polskiej”  – corocznych spotkań pretorian Sakiewicza z najważniejszymi politykami Prawa i Sprawiedliwości.

W styczniu 2018 r. głośnym echem, nie tylko po prawej stronie sceny politycznej, odbił się wpis Sakiewicza w twitterze:

Kliknij, aby powiększyć.

Macierewicz był fatalnym ministrem obrony narodowej, na co wskazują fakty, ale oddany mu redaktor “Gazety Polskiej” musiał znaleźć kozła ofiarnego, który rzekomo wpłynął na decyzję Jarosława Kaczyńskiego godzącego się na usunięcie i zmarginalizowanie Macierewicza.

Sakiewiczowi przyszło to o tyle łatwo, że za Dudą, mówiąc dyplomatycznie, nie przepadał i nie unikał krytykowania prezydenta RP w sposób nadmiernie wyszukany, podobnie czynili niektórzy jego współpracownicy pisząc np.: „Duda porzucił program wielkiej zmiany w Polsce, utrudniając zmiany w wojsku, opóźniając reformę sądów i uniemożliwiając przełom w polityce symbolicznej, czyli degradację Jaruzelskiego i Kiszczaka. A mimo to chciałby zostać uznany za męża stanu”.

Od tego czasu minęły dwa lata. Andrzej Duda jest kandydatem na prezydenta RP z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Nie ma powodu, aby podważać deklarację red. Sakiewicza o niegłosowaniu na Dudę, gdyż jest człowiekiem wiarygodnym i odpowiedzialnym. A skoro on nie zagłosuje, więc pozostali pisowscy radykałowie powinni postąpić tak samo, podobnie jak działacze klubów “Gazety Polskiej”.

→ M. Baryła

16.06.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• zobacz także: > “Z Tomaszem Sakiewiczem w kawiarni (archiw.)”

 

One Reply to “Bądź jak redaktor Sakiewicz. Nie głosuj na Dudę!”

  1. Ciekawe czy twórca piramidy finansowej z Radomska, w tych wyborach odda swój głos na Dudę ??

    Wszakże w poprzedniej kadencji to on gościł Go w Radomsku i siedzieli ramie w ramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.