Akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Durczokowi. 8 stron, które rozwieją wątpliwości

25 czerwca 2020 r. – taką datę nosi akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim przeciwko Kamilowi Durczokowi o przestępstwo z art. 174 par. 1 kk: “Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

“Gazeta Trybunalska”, jako jedyne medium w kraju, publikuje ośmiostronicowy dokument, aby przekazać opinii publicznej fakty dotyczące zdarzenia z udziałem Kamila Durczoka, który 26 lipca 2019 r., będąc w stanie nietrzeźwości, doprowadził do kolizji drogowej na remontowanym odcinku autostrady A1 pod Piotrkowem Trybunalskim.

Wydarzenie to spowodowało znaczne poruszenie wśród społeczeństwa i było szeroko komentowane w mediach elektronicznych. Przy okazji wytworzyło wiele domysłów i opinii nie zawsze zgodnych z prawdą, które nagminnie powielały wydawnictwa przedstawiające się jako obiektywne i rzetelnie.

Najważniejsze ustalenia śledczych: oskarżony Kamil Durczok prowadził sportowe bmw x6 z prędkością w zakresie 90-120 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h; pojazd miał założone opony zimowe; podróżował z młodą kobietą, która chwilę po kolizji opuściła pojazd i “stopem” oddaliła się z miejsca zdarzenia – jej personalia udało się szybko ustalić; pierwszy pomiar na zawartość alkoholu we krwi dokonany przez patrol policji wykazał 2,9 promila, kolejny (po godzinie) 2,8 promila; od kierującego “wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał też bełkotliwą mowę”; po wykonaniu ekspertyzy z zakresu toksykologii okazało się, że dziennikarz-celebryta był pod wpływem środków psychotropowych o działaniu nasennym, uspakajającym, przeciwlękowym, przeciwdepresyjnym, obniżającym napięcie mięśniowe, które w połączeniu z alkoholem wzmogły swoje działanie.

To tyle, jeśli chodzi o zgodność zdarzeń z rzeczywistością. Zachęcamy do lektury aktu oskarżenia.

→ M. Baryła

20.07.2020

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• reprodukcje: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej o K. Durczoku: > tutaj

Nota prawna: materiał ten, a więc tekst, zdjęcia, pliki, rysunki, itp., jest chroniony prawami autorskimi. Kopiowanie i przedruk tekstów zamieszczonych na stronach “Gazety Trybunalskiej” oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych, jak również w innej formie, jest możliwe po otrzymaniu pisemną zgodą wydawcy portalu. Copyright © Gazeta Trybunalska.

 

 

3 Replies to “Akt oskarżenia przeciwko Kamilowi Durczokowi. 8 stron, które rozwieją wątpliwości

  1. Durczok nisko upadł. Myślał, że wszystko może. A tu nagle niespodzianka – z przysłowiowej szafy wypadają kolejne trupy. Człowieka szkoda, ale może nauczy się szacunku dla innych ludzi i spojrzy krytycznie na swoje postępowanie? Może się zmieni na lepsze? Oby.

  2. X6 nie jest de facto autem sportowym, lecz SUV-em w wersji “usportownionej”. Możliwie, że miał M pakiet, ale nawet to jeszcze nie znaczy, że auto jest sportowe. Nie jest celem tego komentarza obrona Kamila, ale skończenie z nowomową, że każde BMW/SUV/BENZ/AUDI/PORCSHE to razu sportowa lub luks fura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.