Godzina W w Warszawie – 2020 r. – zaproszenie

Jak co roku  1 sierpnia w Warszawie odbędą się uroczyste obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. O godzinie 17.00 patriotyczne spotkania zaplanowano w trzech punktach stolicy. Wybór więc nie będzie łatwy.

Urząd m.st. Warszawy zaprasza o godz. “W”  pod Pomnik Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (transmisja on-line: www.um.warszawa.pl/powstaniewarszawskie). Więcej na temat obchodów: > tutaj.

Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta organizuje o g. 17:00 happening pn. “Żywy znak dla powstania warszawskiego”, szczegóły: > tutaj.

Roty Marszu Niepodległości, Marsz Niepodległości i Robert Bąkiewicz zachęcają do wzięcia udziału w IX Marszu Powstania Warszawskiego. Wydarzenie rozpocznie się o g. 17:00 na rondzie Romana Dmowskiego w sercu stolicy, więcej: > tutaj.

Kliknij, aby powiększyć.

“Gazeta Trybunalska” zamierza uczestniczyć w Marszu Niepodległości, ponieważ uważamy tę akcję za najbliższą idei powstania warszawskiego i najbardziej spontaniczną formę oddania hołdu powstańcom. Przypominamy materiał z 2015 r.: > “Godzina W w Warszawie – 2015 r.”.

Nasze zaproszenie kierujemy przede wszystkim do osób mieszkających poza miastem stołecznym. Mamy świetne drogi dojazdowe, jest weekend. Warto tu być.

→ (kk)

28.07.2020

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o “Godzinie W”: > tutaj

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.