Infantylny wpis i tchórzliwa reakcja wicemarszałka Ziemby

Wczesnym rankiem, w dniu wyborów prezydenckich, wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, z zawodu nauczyciel historii, zamieścił na jednym ze swoich profili w portalu “facebook.com” grafikę.

Kliknij, aby powiększyć.

Obrazek w założeniu miał wesprzeć osoby głosujące na Andrzeja Dudę, a jednocześnie sugerować, że Rafał Trzaskowski reprezentuje barwy niemieckie.

Reporterka portalu “onet.pl” Magdalena Gałczyńska skontaktowała się z Ziembą, aby dowiedzieć się co konkretnie miał na myśli pisząc o “meczu Polska – Niemcy” w dniu wyborów (> link). – Zamysł był taki, by zmotywować uczucia patriotyczne, takie szeroko rozumiane. Każda rywalizacja Polaków z inną nacją przekłada się na rywalizację sportową. I myślę, że wszyscy, którzy widzą polską flagę ciepło myślą o tej sytuacji pod takim właśnie kątem, pod kątem patriotyzmu – powiedział wicemarszałek.

Kliknij, aby powiększyć.

Kiedy zorientował się, że mogą być z tego kłopoty zaczął tłumaczyć: – Przecież tam w tym wpisie nie ma podanych żadnych godzin. To nie są godziny, bo gdyby były, to po cyfrze powinien być dwukropek – a nie ma go.

Na wszelki wypadek zmienił swój wpis. Facebook posiada jednak narzędzie, które pokazuje historię edycji.

Komentarz

Zbigniew Ziemba nie należy do osób nadmiernie błyskotliwych. Fundamentem jego kariery politycznej jest w pierwszej kolejności służalczość wobec posła Macierewicza – pełnomocnika PiS w okręgu piotrkowskim.

Jest przykładem aparatczyka, który pnie się po szczeblach kariery nie w wyniku swoich działań dla społeczeństwa i fachowości, tylko źle rozumianej lojalności i natrętnej autopromocji. Pisaliśmy o tym w notatce: > “Zbigniew Ziemba pisowski wicemarszałek: Jeszcze muszę sobie strzelić zdjęcie”, która kończy się ironicznym podsumowaniem: “Aktywność Ziemby jest doskonałą promocją urzędu marszałkowskiego i partii rządzącej, przybliżającą obie organizacje szerokiemu gronu społecznemu”.

Facebookowy wpis Ziemby odsłania sposób rozumowania gminnego nauczyciela w tym: strach przed krytyką, uleganie stereotypom, a przede wszystkim dwulicowość. Ziemba regularnie pojawia się w mediach niemieckich takich jak np. “Dziennik Łódzki” i jego lokalne dodatki, portal “naszemiasto.pl” in. i zupełnie mu to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie – jego profile w mediach społecznościowych zawierają linki do materiałów tam publikowanych.

Więc jak to jest magistrze Ziemba, Lewandowski grający w Bayernie Monachium Wam nie przeszkadza?

→ M. Baryła

14.07.2020

• foto / screen: facebook.com / ziemba

• o Ziembie piszemy także: > tutaj

 

4 Replies to “Infantylny wpis i tchórzliwa reakcja wicemarszałka Ziemby

  1. Minęło trochę czasu i pytanie ” Więc jak to jest magistrze Ziemba, Lewandowski grający w Bayernie Monachium Wam nie przeszkadza?” przestało chyba być aktualne

  2. Pan Ziemba nie posiada nawet najmniejszych osiągnięć a swoimi działaniami psuje wizerunek PiS-u więc może takim wpisem, wg jego mentalności, chce przypodobać się PiS-owi i awansować.

  3. Nałaził się po hali targowej bez maseczki i może mu zaszkodziło

    Dziwi mnie , że tyle razy spacerował z ulotkami po hali, ale bronić kupców w radiu nie bronił

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.