Piotrków. Końcowe prace na ul. Wojska Polskiego

Ulica Wojska w Polskiego w Piotrkowie ma 5 km długości. Przez 14 lat, a więc od momentu, kiedy w 2006 r. prezydentem miasta został mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, udało się wyremontować około 1,1 km i to, bodaj, w trzech etapach.

Lada moment do użytku zostanie oddany 230-metrowy odcinek pomiędzy wiaduktem kolejowym, a ul. Polną. Przebudowa ulicy na tym niewielkim odcinku rozpoczęła się 21 października 2019 r., co do dziś daje 257 dni.

Układając plan robót newralgicznego fragmentu jednej z najważniejszych ulic, urzędnicy nie skojarzyli, że w tym samym czasie będą trwały pracy na autostradzie A1, a to spowoduje dezorganizację ruchu w zachodniej części Piotrkowa, co ku powszechnej irytacji zmotoryzowanych stało się i trwa nadal.

Zakres prac obejmujący: udrożnienie ul. Łódzkiej przy rondzie Solidarności, modernizację niewielkiego kanału rzeki Strawy, wymianę infrastruktury podziemnej, budowę ronda przy zbiegu W. Polskiego, Łódzkiej i Polnej, wymianę chodników, latarni i ułożenie nowej nawierzchni został oceniony przez inż. Zdzisława Dyrmana, specjalistę od budowy dróg i mostów, którego poprosiliśmy o ocenę przebudowy, na 60 dni roboczych.

Podczas oględzin nasz ekspert zwrócił uwagę na kilka niedoróbek, czy wręcz błędów projektowych, ale ponieważ ulica nie została jeszcze oddana do użytku, napiszemy o tym w oddzielnej notatce.

→ (kk) / (mb) 

4.07.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Nowy parking. Wielkie szczęście” 

 

3 Replies to “Piotrków. Końcowe prace na ul. Wojska Polskiego

  1. Zrobiłem pierwszą przejażdżkę. Coraz wieksza szuflandia w tej mieścinie.
    Do tego Majaczyna nie ustawiła żadnych głazów?

  2. Niestety, niekompetencja urzędników odpowiedzialnych za prace drogowe w Piotrkowie, ale nie tylko tylko, bo przy remoncie autostrady A1 także, jest porażająca! Można to łatwo poznać po owocach ich pracy, wśród których harmonogram i czasokres wykonywania zadań wysuwa się na pierwszy plan.

  3. Remont za 14 mln zł, a nawet nie wprowadzili wylotów rynien do kanalizacji deszczowej. To się nadaje do prokuratury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.