Piotrków. Superman uratował piotrkowskich przedsiębiorców

Prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, uchronił przed bankructwem piotrkowskich przedsiębiorców – taki jest wydźwięk notatki, jaką zamieścił miejski portal “piotrkow.pl”.

Oprócz tego gminna “telewizja” utrzymywana z pieniędzy podatników przygotowała 4-minutowy felieton wychwalający Chojniaka pod niebiosa, a wszystko z powodu około 100 tysięcy złotych – bo tyle według magistra inżyniera wyniosły zwolnienia z podatku od nieruchomości. Wsparciem objęto 80 podmiotów.

Żeby nikt nie pomyślał, że robimy sobie jaja, oto fragment dziękczynnej informacji:

Piotrków Trybunalski pomógł rodzimym przedsiębiorcom w najtrudniejszym okresie walki ze skutkami epidemii COVID-19. Udzielona pomoc sięgnęła już łącznie blisko 100 tys. zł. Z inicjatywą pomocy dla przedsiębiorców zmagających się z kryzysem gospodarczym spowodowanym koronawirusem, wyszedł prezydent Krzysztof Chojniak. Włodarz Piotrkowa najpierw wprowadził odroczenie terminu płatności oraz opłat czynszowych w gminnych lokalach, a następnie wystąpił do Rady Miasta z projektami uchwał dotyczącymi podatku od nieruchomości: pierwsza uchwała dotyczyła zwolnienia z podatku, a druga wydłużenia terminu płatności II raty. Tym samym Piotrków Trybunalski wyciągnął pomocną dłoń do przedsiębiorców, mimo że skutki kryzysu gospodarczego dotknęły także piotrkowski samorząd.

Całość dostępna jest: > tutaj, a gloryfikujące Chojniaka video: > tutaj – szczególnie film cieszy się sporą oglądalnością, w tej chwili jest sześć wyświetleń, z czego “GT” zrobiła trzy.

Komentarz

Jak czytamy w “Raporcie o stanie miasta Piotrkowa Trybunalskiego” – jedynym wiarygodnym źródle informacji prezentowanym przez magistrat, na koniec 2019 roku w mieście działalność prowadziło 7 633 podmiotów gospodarczych wpisanych do rejestru REGON, w tym 7 447 w sektorze prywatnym, i 186 w sektorze publicznym. A zatem pomoc mgr inż. Chojniaka objęła 1,07% zarejestrowanych podmiotów.

100 tysięcy złotych “realnej pomocy”, to kropla w morzu potrzeb . Dla przypomnienia: wyjazd kilku osób, związanych z urzędem miasta, na imprezę targową kosztował ponad 42 tys. złotych (> link), a np. realizacja animacji przedstawiającej historię Piotrkowa, która została wyświetlona publicznie dwa razy – 422 tys. zł (> link).

Więc Chojniak niech tą swoją pomocą chwili się w kościele podczas mszy dla głuchoniemych i niewidomych, bo nawet średnio rozgarnięty beneficjent pomocy społecznej wie, że bełkot zamieszczony na magistrackiej stronie i w magistrackiej “telewizji”, to opary zawierające w swym składzie trzy substancje: śmieszność, żałość i litość.

Wkrótce zamieścimy listę firm, wraz z kwotami ulg, aby przekonać się komu Chojniak tak szczodrze pomógł.

→ M. Baryła

27.07.2020

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o Chojniaku: > tutaj

 

8 Replies to “Piotrków. Superman uratował piotrkowskich przedsiębiorców

 1. Coś kiepsko płaca w UM…. Tzn .płaca dobrze – niektórym. Widocznie Krzysztof Rudzki z Biura Prasowego do tej grupy nie należy, ponieważ na facebook sprzedaje dwa karnety na OSIR, które zostały przyznane Urzędowi Miasta. Dlaczego w ogóle są przekazywane karnety urzędnikom, a mieszkańcy musza słono płacić?

  https://ibb.co/Tt8Z5sh

 2. Przedmiotowe zdjęcie Nr 5 wykonał pracownik Urzędu Miasta Piotrkowa Tryb. i zostało ono wraz z innymi opublikowane na stronie rzeczonego urzędu miasta w z datą 30 lipca 2020 r. Tu link: https://www.piotrkow.pl/ Fotografia przedstawia prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztofa Chojniaka który rozmawia z przedstawicielem wykonawcy robót o zaawansowaniu prac w trakcie realizacji remontu wielorodzinnego budynku mieszkalnego usytuowanego przy ul. Starowarszawskiej 6 w Piotrkowie Tryb. a znajdującego się w zasobach komunalnych gminy. Tzw. Rewitalizacja Starówki. Proszę zwrócić uwagę w jakiej odległości od siebie i bez maseczek stoją obaj panowie demonstrując pogardę względem noszących maseczki – Nas to nie dotyczy.
  Wstyd i żenada panie mgr inż. Chojniak bowiem jest pan z zawodu nauczycielem i daje pan niechlubny przykład piotrkowskiej młodzieży.

  1. I cyk mandacik 1500 zł albo 3000.
   Ciekawe, czy tabliczkę z numerem domu już powiesił, czy dalej urządza kpiny z prawa?

 3. A czy ktoś odważy się poruszyć temat dojazdów do pracy przy użyciu limuzyny i szofera ??

  O elastycznych godzinach pracy nie śmiem wspominać, bo chyba punktualność nie jest mocno stroną urzędników …

 4. A wspomniał o tym jak szuka oszczędności wśród pracowników najniższego szczebla? Ups… Chyba już wiadomo skąd biorą się pieniądze, po prostu zabiera tym biedniejszym… Taki nasz Superbohater od siedmiu boleści!

  1. A coś więcej, bo coraz mniej moich znajomych pracuje w jednostkach podległych prezydentowi, więc nie jestem na bieżąco.

   Jednak na zawsze w pamięci pozostaną mi słowa kilku osób pracujących w jednostkach podległych prezydentowi miasta Piotrkowa Trybunalskiego – to po prostu ” dobrowolny przymus “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.