Warszawa. Moniuszko na jazzowo

Czterech muzyków, konferansjer, akustyk, trzy głośniki i skrawek placu – tyle wystarczy, aby powstało piękne, acz skromne, wydarzenie artystyczne znakomicie umilające słoneczną niedzielę w stolicy. 

Dziś w południe, w centrum Warszawy, pośród kwitnących drzew i kwiatów zaingurowano cykl prezentacji pod hasłem “Lipiec z muzyką w Ogrodzie Saskim”.

Pomiędzy rzeźbami dwóch muz rozstawili swoje instrumenty muzycy z zespołu Seba Jazz Quintet w składzie: Sebastian Lewicki – fortepian, Łukasz Banaszkiewicz – saksofon, Paweł Maruszak – perkusja, Mateusz Dobosz – kontrabas i zaprezentowali znane i lubiane utwory Stanisława Moniuszki, fragmenty oper i pieśni, w oryginalnych jazzowych aranżacjach.

Spotkanie prowadził aktor Wojciech Wiliński z humorem zapowiadając poszczególne kompozycje i racząc publiczność anegdotami z życia twórcy opery narodowej.

W najbliższe trzy niedzielę, na zaimprowizowanej “scenie” w Ogrodzie Saskim, wystapią: kwartet smyczkowy Conforza, grupa Dehovka i Warszawskie Trio Dęte Drewniane.

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna “Concertus Pro Arte”, m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście.

→ (mb)

5.07.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: →“Warszawa. Narodowe czytanie. Edycja ósma (dużo zdjęć)”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.