Pijany policjant sprawcą kolizji i… sprawa ostatecznie trafiła do sądu

Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego, stały czytelnik “Gazety Trybunalskiej”, poczuł się urażony decyzją bełchatowskiej prokuratury, a konkretnie prokuratora Włodzimierza Gusty, który przygotował wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji podejrzanemu o popełnienie kolizji drogowej pod wpływem alkoholu.

Pisaliśmy o tym 16 lipca br. w materiale pt. “Pijany policjant sprawcą kolizji i miłosierny prokurator z Bełchatowa”. Czytelnik jest uwrażliwiony na elementarną sprawiedliwość i jako jeden z najważniejszych elementów państwa demokratycznego uważa praworządność, więc takie sprawy działają na niego, jak płachta na byka. Napisał więc skargę do Ministerstwa Sprawiedliwości, szczegółowo opisując swoje zastrzeżenia.

Dziś przesłał do redakcji odpowiedź od Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie Piotra Grochulskiego:

Kliknij, aby powiększyć.

Z informacji uzyskanych w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie wynika, że posiedzenie w tej sprawie odbędzie się we wrześniu. Do tematu z pewnością wrócimy.

→ (mb)

16.07.2020

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

 

6 Replies to “Pijany policjant sprawcą kolizji i… sprawa ostatecznie trafiła do sądu

 1. Sama siebie zacytuje spod wcześniejszego artykułu …

  ” Pewnym jest, że osoba , która sporadycznie spożywa alkohol nie wsiadła by do auta, bo nie była by w stanie go otworzyć i odpalić. Za kierownice pod wpływem wsiadają tylko i wyłącznie zawodowcy, którzy już nie czują czy wytrzeźwieli czy jeszcze nie … ot cały myk wszystkich jeżdżących na podwójnym gazie, więc uzasadnienie sądu świadczy tylko i wyłącznie o niezależności sędziego hehe … ”

  Można by dodać , że prokurator też bardzo niezależnie myśli …

 2. A co na skargę tego oburzonego mieszkańca Bełchatowa odpisało Ministerstwo Sprawiedliwości? Dlaczego nie została opublikowana na łamach GT odpowiedź?
  Art. 178a § 1. Kodeksu karnego: – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Gdyby ten policjant był wcześniej karany za podobne przestępstwo nie pracowałby już dawno w policji. A gdyby pracował to teraz groziłaby mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  1. O jakim mieszkańcu Bełchatowa piszesz?
   Z Bełchatowa to była jedynie prokuratura, która chciała zamieść sprawę pod dywan.

  2. Ministerstwo Sprawiedliwości odpisało:
   “Uprzejmie przesyłam na polecenie Naczelnika Wydziału Skarg i Wniosków.”
   I przesłali skargę do Prokuratury Krajowej, ta do Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, a Okręgowa do Rejonowej w Bełchatowie.
   Ciekawe czy miłosierny prokurator Gusta z Bełchatowa otrzymał jakąś nagrodę specjalną? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.