Urzędnicza propaganda wyprzedza fakty. Ciąg dalszy przygód supermana

Wracamy do naszej notatki sprzed 10 dni zatytułowanej “Piotrków. Superman uratował piotrkowskich przedsiębiorców”, gdyż mamy garść informacji, które chcemy przekazać opinii publicznej.

Do dnia 6 sierpnia 2020 r. urząd miasta zwolnił z płacenia podatku od nieruchomości, w czasie trwania pandemii, 9 podmiotów na łączną kwotę 54 374 zł i 68 groszy. Tym samym informacje podawane przez skorumpowane media piotrkowskie mówiące o 100 tys, zł pomocy okazały się kłamstwem.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Mówienie i pisanie o “realnej pomocy” jest nadużyciem propagandowym, bo trudno “realną pomocą” nazwać odroczenie zapłaty rat podatkowych. “Realną pomocą” jest jedynie zaniechanie poboru podatku. Wiedzą to najlepiej osoby prowadzące działalność gospodarczą, lub pełniący funkcję zarządzające w podmiotach gospodarczych, posiadających osobowość prawną.

Monika Jarzębowska – inspektor d/s rejstrów publicznych i udostępniania informacji publicznej, która podpisała odpowiedź skierowaną do “GT” zaznacza, że “część wniosków jest jeszcze w toku postępowania”, więc nie ma pewności, czy wnioski te zostaną rozpatrzone pozytywnie, a jeśli tak, to na jaką sumę.

Nawet jeśli przyjąć, czysto teoretycznie, że “ratowanie” piotrkowskich firm przez Chojniaka wyrazi się kwotą 100 tys. złotych, to i tak będzie to suma zupełnie nieistotna nie tylko dla owych podmiotów, ale przede wszystkim dla urzędu.

Dla kontrastu: wydatki magistratu na wyjazdy Ilony Patyk, Jacka Bykowskiego, Pawła Małolepszego, zespołu “Fakiry” i kilku innych osób na imprezy targowe w 2019 r,. zamknęły się kwotą ponad 140 tys. złotych.

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

→ (mb)

7.08.2020

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

• więcej o Chojniaku: > tutaj

 

3 Replies to “Urzędnicza propaganda wyprzedza fakty. Ciąg dalszy przygód supermana

  1. Czyli od wybuchu epidemii Superman więcej wziął pensji niż wartość rzekomej pomocy. Przezabawni ludzie kierują tym miasteczkiem. Oni muszą coś brać.

  2. Supermenem nie można nazwać prezydenta, bo prawdziwy Superman nie woził się limuzyną z szoferem …

  3. Działowi Promocji i tym wszystkim komisjom i jednostkom miejskim odpowiedzialnym za budowanie w Piotrkowie turystycznego imperium to trzeba się bliżej przyjrzeć. Powstała jakaś komisja co ma myśleć nad zagospodarowaniem wieży ciśnień. Czy członkowie dostają wynagrodzenia? Czy Redakcja może się dowiedzieć co się dzieje z wnioskiem o Pomnik Historii? Złożony już dawno o czym pisano na każdym portalu a teraz cisza. Dalej co z rzetelnością przewodników opłacanych z kasy miasta i materiałami promocyjnymi? W Radiu Piotrków są audycje o zabytkach Piotrkowa. Opowiada o nich ktoś z CIT. Czy przekazywana wiedza jest rzetelna? Jakie kompetencje mają osoby odpowiedzialne za promocję i opowiastki historyczne o Piotrkowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.