Piotrków. Czy uda się ożywić księgarskiego trupa?

13 lutego 2020 r.przestała istnieć najstarsza w Piotrkowie Trybunalskim księgarnia, która od wielu dziesięcioleci miała swoją siedzibę przy ulicy Słowackiego 1 – w budynku należącym do gminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Miejscu temu poświęciłem krótki tekst pt. “Baryła wspomina księgarnię przy Słowackiego 1”, wcale nad likwidacją sklepu nie ubolewając, gdyż jego upadek był naturalną koleją rzeczy w umierającym, powiatowym mieście, rządzonym od ponad 15 lat przez dyletantów, alkoholików i prostaków.

Elewacja budynku od strony wschodniej. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo oczywistego faktu, że biznes księgarski nie ma prawa utrzymać się w Piotrkowie, szczególnie na ulicy, gdzie ruch zamiera o godz. 16.00, właściciel nieruchomości wydatkował ponad 142 tys. złotych na remont lokalu i skierował go do przetargu ponownie przeznaczając go na księgarnię.

Kliknij, aby powiększyć.

Skądinąd otrzymaliśmy informację, że za takim rozwiązaniem optował osobiście prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, miłośnik historii i literatury pięknej.

Cena wywoławcza miesięcznego czynszu została ustalona na kwotę 3431,49 zł brutto, a przetarg ma się odbyć w najbliższy piątek, 9 października 2020 r. O jego wynikach poinformujemy.

→ (mb)

7,10.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “W Piotrkowie Trybunalskim nawet lombardy upadają”

 

3 Replies to “Piotrków. Czy uda się ożywić księgarskiego trupa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.