Piotrków. Pożar w wieżowcu przy ulicy Norwida (dużo zdjęć)

We wtorek, 27 października 2020 r., o godzinie 20:45 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w wieżowcu przy ul. Norwida w Piotrkowie.

Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży, w tym jeden z drabiną. Po przybyciu ratownicy stwierdzili, że doszło do niewielkiego pożaru, o powierzchni ok. 2 m2, w kuchni mieszkania na trzecim piętrze.

Pożar został błyskawicznie ugaszony, dłużej trwało oddymianie pomieszczenia i klatki schodowej przy użyciu wentylatorów oraz pozbycie się nadpalonych sprzętów. Poszkodowana została jedna osoba – starszy mężczyzna, który po udzieleniu pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy PSP został przekazany z “czynnościami życiowymi” przybyłym na miejsce ratownikom z pogotowia.

Transmisje video z akcji gaśniczej są dostępne: > tu i > tu.

Jak zawsze przypominamy i apelujemy do NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW, parkujących gdzie popadnie swoje samochody, aby włączyli myślenie zostawiając pojazdy na osiedlowych uliczkach w miejscach do tego nie przeznaczonych, co powoduje znaczne utrudnienie w razie tego typu zdarzeń.

→ (mb)

28.10.2020 r.

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Piotrków. Wieczorna akcja straży pożarnej”

 

One Reply to “Piotrków. Pożar w wieżowcu przy ulicy Norwida (dużo zdjęć)”

  1. Parkingi przyległe do klatek schodowych to powszechny błąd za który powinny odpowiadać prezesi poszczególnych spółdzielni oraz sama straż, bo powinni karać mandatami za nie przygotowane drogi pożarowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.