Prezydent Tomaszowa troszczy się o mieszkańców. Prezydent Piotrkowa chwali się parkiem

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, działacz Prawa i Sprawiedliwości, były poseł na Sejm RP z ramienia tego ugrupowania od pierwszych dni swojej kadencji w samorządzie daje do zrozumienia, że troska o Tomaszów nie wynika z zimnej kalkulacji, a jest służbą.

Wczoraj, 29 października, Witko zamieścił (> link) oświadczenie skierowane do mieszkańców miasta o następującej treści (pisownia oryginalna):

Kliknij, aby powiększyć.

Szanowni Mieszkańcy,

chce Wam bardzo podziękować za to, że protesty w Tomaszowie przebiegają w pokojowej atmosferze. Że nikt nie odpowiada na apele nieodpowiedzialnych osób nawołujących do agresji. Każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów – proszę Was tylko o zachowywanie ostrożności, spływające do mnie pandemiczne informacje nie są optymistyczne, uważajcie w tym czasie szczególnie na osoby słabsze, to one są najbardziej zagrożone, dla nich COVID jest śmiertelny. Nie mogę się pogodzić z tym, że w tak szczególnym czasie wzbudza się pełne negatywnych emocji niepokoje społeczne, nawołuje do agresji. Naszym priorytetem powinna być teraz walka z pandemią. Nie ze sobą.

Chce Wam też powiedzieć, że jestem za przywróceniem kompromisu. Nie można zmuszać kobiet do rodzenia martwych dzieci. Mam w swojej rodzinie taki przypadek… kobieta zdecydowała się na poród, co jest godne podziwu. Tyle cierpienia co widzieliśmy… nie można do tego zmuszać.

Nikt się nią nie interesował, nie miała pomocy psychologicznej, dochodziła do siebie lata, a decyzja o kolejnej próbie zajścia w ciąże była okupiona ogromnym strachem. W całej tej sytuacji miała na szczęście wsparcie w mężu – ale wiemy, że często bywa tak, że kobieta z tym wszystkim zostaje sama.

Dlatego jestem za kompromisem. I kończąc, proszę Was jeszcze raz – dbajmy o najsłabszych. Silni przechorują COVID lepiej czy gorzej, dla słabych to jest śmiertelne zagrożenie.

Post otrzymał 1052 pozytywnych ocen, 16 było innych, doczekał się 247 komentarzy i 124 udostępnień.

Tymczasem prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, poinformował (> link) w tym samym czasie, że:
Kliknij, aby powiększyć.

Pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu

Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na rewitalizację Parku Belzackiego, dzięki czemu znacząco zmieni swoje oblicze. Powstaną m.in. nowe alejki, ławki, scena letnia, pomost, siłownia zewnętrzna i plac zabaw dla dzieci oraz liczne nasadzenia drzew, krzewów, czy ziół. Zachęcam do zapoznania się z wizualizacją 🙂

I również dołączył stosowny obrazek.

Na wpis pozytywnie zareagowało 18 osób, dwie go udostępniły, pojawił się tylko jeden komentarz:

Kliknij, aby powiększyć.

→ (kk)

30.10.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więc o Tomaszowie i prezydencie Witko: > tutaj

• więc o Piotrkowie i prezydencie Chojniaku: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.