Warszawa. Stop Covid 1984 (dużo zdjęć)

Już przed godziną 11. w sobotę, 24 października, na placu Defilad w Warszawie zaczęli gromadzić się ludzie chcący wyrazić swój sprzeciw przeciwko obostrzeniom, związanym z koronawirusem, wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Manifestacja pn. Międzynarodowy Marsz o Wolność Stop Covid 1984 zgromadziła kilka tysięcy koronasceptyków wspieranych przez ugrupowania Konfederacja i KORWiN, których przedstawiciele: Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke pojawili się przed Pałacem Kultury i Nauki.

Do godziny 14.30 było tu bardzo spokojnie, choć nietrudno było dostrzec, wśród pokojowo nastawionych demonstrantów, grupy potencjalnych zadymiarzy. Zabezpieczający zgromadzenie policjanci utworzyli szczelny pierścień wokół zebranych.

Po godz. 15. manifestanci próbowali przejść na ul. Nowogrodzką, pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, jednak policja nie pozwoliła na to blokując marsz od strony Dworca Centralnego. Protestujący wykrzykiwali wulgarne hasła pod adresem PiS, a kilka radiowozów zostało obrzuconych butelkami, kamieniami, resztkami jedzenia.

Policja szybko uporała się z agresywnymi osobnikami, zatrzymując około 120 osób.

Manifestacja zakończyła się o godz. 18. Nasz materiał pokazuje pierwsze kwadranse Stop Covid 1984.

→ (mb)

24.10.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.