W Sieradzu szampan, w Piotrkowie obierki

Tytuł tej notatki jest nieco przewrotny, ale we właściwy sposób obrazuje najnowsze inwestycje miejskie w dwóch miastach leżących na terenie województwa łódzkiego.

Ponad 31 mln zł wsparcia na budowę ciepłowni geotermalno-biomasowej przy ul. Zachodniej w Sieradzu – czytamy na stronie internetowej sieradzkiego magistratu.

Całkowite koszty ciepłowni, która będzie realizowana przez sieradzką spółkę szacowane są na 65 mln zł, z czego ponad 31,6 mln zł pokryje dofinansowanie z NFOŚiGW.

Przedsięwzięcie to zakłada wybudowanie nowego budynku przeznaczonego wyłącznie na urządzenia i technologię związaną z geotermią. Praca projektowanej ciepłowni opierać się będzie na eksploatacji wody termalnej, a całość będzie oddana do użytku w 2023 roku.

Tymczasem w Piotrkowie urzędnicy informują, że wyłonili wykonawcę budowy chodnika i ścieżki rowerowej przez tory PKP na ul. Rolniczej. Prace potrwają do 30 kwietnia 2021 roku i będą realizowane na odcinku około 65 metrów. W ramach przebudowy po stronie południowej wykonany zostanie chodnik, natomiast po stronie północnej ciąg pieszo-rowerowy. Na fragmencie jezdni sfrezowany zostanie zniszczony asfalt i ułożony nowy. Naprawiony zostanie także teren torowiska PKP. Koszt robót wyniesie 273 tys. zł.

→ (kk)

1.12.2020

• grafika: GT

• czytaj także:  > “Tomaszów Mazowiecki wyrasta na tygrysa województwa łódzkiego”

 

2 Replies to “W Sieradzu szampan, w Piotrkowie obierki

  1. Pan Redaktor jest w mylnym błędzie, lekko szydząc z naszej miejskiej Władzy, gdyż:
    > po pierwsze primo – Władza mogła nic nie robić w tej sprawie i miałaby więcej czasu wolnego,
    > po drugie primo – Władza mogła jeszcze poczekać parę lat z tą wiekopomną inwestycją, co również dałoby jej więcej czasu wolnego, przynajmniej przez te parę lat,
    > po trzecie primo – nasza Władza planując inwestycje jest niezwykle oszczędna, gdyż wydaje jedynie 273 tys. zł., a nie aż 33,4 mln zł. (65 mln zł, minus 31,6 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW), jak Sieradzanie.

    Tak więc zamiast narzekać, Pan Redaktor powinien pochwalić naszą Władzę, a może nawet przyznać jej jakieś wyróżnienie, albo nagrodę. Myślę, że mógłby to być puchar! Najlepiej złoty. Z dedykacją: “Jaka Władza, taka inwestycja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.