Chojniak zadłuża miasto 2021 vol. 1

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w szczęściu i dobrobycie doczekali nowego 2021 r. i aby ten raj na ziemi trwał dalej urząd miasta, kierowany przez wybitnego managera mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, zdecydował o zaciągnięciu pierwszego w tym roku kredytu bankowego.

Stosowne zarządzenie jest datowane na 7 stycznia, a dotyczy 20 mln złotych, które mają posłużyć na łatanie budżetu miasta, w którym brakuje środków.

Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Wpływy maleją, koszty rosną, poważne wydatki wiszą nad magistratem, jak kamień u szyi, więc jedynym wyjściem jest pożyczanie, bo mgr inż. Chojniak i grono jego równie wybitnych doradców i współpracowników przez 16 lat nie odpowiedziało sobie na fundamentalne pytania: czym to miasto ma być, w jakim kierunku ma zmierzać, jakie są najważniejsze etapy rozwoju i potrzeby mieszkańców. Całą uwagę skupiono natomiast na słodkich opowieściach o “bezpiecznych budżetach”, “dynamicznym rozwoju” i in. bzdurach, które mogą robić wrażenie na kimś, kto ma IQ niższe od pchły.

→ (mb)

15.01.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej o kredytach i pożyczkach zawartych przez miasto: > tutaj

 

+15

4 Replies to “Chojniak zadłuża miasto 2021 vol. 1

  1. Pewnie już grubo przekroczyli 200 baniek.
   Zrobimy pandemię tylko urzędnikom, zamkniemy ich w domach na rok, przeznaczymy miesięczny zasiłek 666 zł na osobę w rodzinie, we wszystkich urzędach zgasimy światła, wyłączymy klimatyzację oraz ogrzewanie, zabierzemy służbowe wozidła….
   200 mln spłacimy w rok. Przydałoby się później wydłużyć lockdown o kolejny rok, a następne 200 baniek przeznaczyć na inwestycje, które rozpiszemy w harmonogramie i poddamy referendum.
   Czy po dwóch latach urzędniczego lockdown-u ktoś jeszcze będzie chciał tych ludzi z powrotem?
   Może w ciągu 2 lat pojawią się podróże na marsa i pozwolimy im zagospodarować nową planetę? Tam bez względu na okoliczności, Chojniak nadal będzie robił swoje.

   +9
 1. Ciekawa sprawa, kolejny kredyt, kolejna prowizja od zaciągniętego kredytu, kolejne odsetki…. czy znowu zastrzyk gotówki dla Leszka Czarneckiego z Getin Banku? Mieszkańcy Piotrkowa skazani są na wieczne utrzymywanie dynastii tajnych współpracowników bezpieki.

  +8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *