Chojniak zadłuża miasto 2021 vol. 1

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego w szczęściu i dobrobycie doczekali nowego 2021 r. i aby ten raj na ziemi trwał dalej urząd miasta, kierowany przez wybitnego managera mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, zdecydował o zaciągnięciu pierwszego w tym roku kredytu bankowego.

Stosowne zarządzenie jest datowane na 7 stycznia, a dotyczy 20 mln złotych, które mają posłużyć na łatanie budżetu miasta, w którym brakuje środków.

Kliknij, aby powiększyć.

Komentarz

Wpływy maleją, koszty rosną, poważne wydatki wiszą nad magistratem, jak kamień u szyi, więc jedynym wyjściem jest pożyczanie, bo mgr inż. Chojniak i grono jego równie wybitnych doradców i współpracowników przez 16 lat nie odpowiedziało sobie na fundamentalne pytania: czym to miasto ma być, w jakim kierunku ma zmierzać, jakie są najważniejsze etapy rozwoju i potrzeby mieszkańców. Całą uwagę skupiono natomiast na słodkich opowieściach o “bezpiecznych budżetach”, “dynamicznym rozwoju” i in. bzdurach, które mogą robić wrażenie na kimś, kto ma IQ niższe od pchły.

→ (mb)

15.01.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej o kredytach i pożyczkach zawartych przez miasto: > tutaj

 

5 Replies to “Chojniak zadłuża miasto 2021 vol. 1

 1. A Chojniak wkręcił się w kolejne żródełko kasy: https://www.nowytydzien.pl/doja-miejskie-spolki/

  “ChTBS

  W składzie rady nadzorczej Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przeważają osoby z zewnątrz. Na jej czele stoi Krzysztof Chojniak, od blisko 15 lat prezydent… Piotrkowa Trybunalskiego. Zastępcą przewodniczącego jest Aleksandra Leszczyńska-Ociepa, prywatnie żona posła Marcina Ociepy z Opola, wiceszefa Porozumienia. W radzie zasiada… „aniołek Kaczyńskiego” (grupa młodych działaczek PiS, będących twarzami kampanii wyborczej w 2011), czyli Magdalena Wiciak z Bielska-Białej. Skład, według KRS, uzupełnia Mateusz Mróz. Wynagrodzenia członków rady przedstawiają się następująco: przewodniczący – 2 421,65 zł, wiceprzewodnicząca – 2 201,50 zł, pozostali – 1 541,05 zł. Poprzednie diety członków rady przy nowych wyglądają bardzo blado. Przewodniczący otrzymywał 660 zł, a pozostałe osoby w niej zasiadające po 440 zł. “

  1. Pewnie już grubo przekroczyli 200 baniek.
   Zrobimy pandemię tylko urzędnikom, zamkniemy ich w domach na rok, przeznaczymy miesięczny zasiłek 666 zł na osobę w rodzinie, we wszystkich urzędach zgasimy światła, wyłączymy klimatyzację oraz ogrzewanie, zabierzemy służbowe wozidła….
   200 mln spłacimy w rok. Przydałoby się później wydłużyć lockdown o kolejny rok, a następne 200 baniek przeznaczyć na inwestycje, które rozpiszemy w harmonogramie i poddamy referendum.
   Czy po dwóch latach urzędniczego lockdown-u ktoś jeszcze będzie chciał tych ludzi z powrotem?
   Może w ciągu 2 lat pojawią się podróże na marsa i pozwolimy im zagospodarować nową planetę? Tam bez względu na okoliczności, Chojniak nadal będzie robił swoje.

 2. Ciekawa sprawa, kolejny kredyt, kolejna prowizja od zaciągniętego kredytu, kolejne odsetki…. czy znowu zastrzyk gotówki dla Leszka Czarneckiego z Getin Banku? Mieszkańcy Piotrkowa skazani są na wieczne utrzymywanie dynastii tajnych współpracowników bezpieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.