The Guardian namawia do odwiedzenia Łodzi (i nie tylko)

W pierwszych dniach stycznia 2021 r. brytyjski dziennik “The Guardian” przedstawił 21 miejsc w Europie, które warto odwiedzić, gdy zakończą się ograniczenia związane z pandemią. W propozycjach “The holidays we’re dreaming of this year” autorzy tekstów zachęcają do wizyty w wyjątkowych częściach m. in. Chorwacji, Portugalii, Szkocji, Danii, Francji, Walii, Hiszpanii. Na liście znalazła się także Polska, a konkretnie drugie co do wielkości miasto w kraju – Łódź.

Kliknij, aby powiększyć.

Christian Davies na wstępie pisze: “Wspaniałe odrodzenie Łodzi… Niedawno w gronie znajomych dyskutowaliśmy o tym polskim mieście i jego zasługach w rozwoju przemysłu i kultury”. 

Dalej wspomina o wielokulturowości Łodzi, drugiej wojnie światowej i przemianach gospodarczych po 1989 r., podkreślając jednocześnie, że jest ona silnym ośrodkiem sztuki.

Kończy swą rekomendację: “ Są jednak tacy, którzy pozostają nieprzekonani – stąd spór wśród moich przyjaciół. Postanowiliśmy spotkać się wszyscy w Łodzi na weekend, żeby rozstrzygnąć spór”.

Cały tekst dostępny jest pod adresem: https://www.theguardian.com/travel/2021/jan/02/21-places-for-2021-holidays-were-dreaming-of?fbclid=IwAR1pTcKbiobGvS6XCmN3jf3tNEQY5-u36ZcIvvavrsK53xjn5B4-37ya0oM. Zapraszamy do lektury.

→ (kk)

5.01.2020

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

2 Replies to “The Guardian namawia do odwiedzenia Łodzi (i nie tylko)

  1. Łódź, jak Łódź. Piotrków, to jest to!
    Od czasu do czasu bywam w rodzinnym mieście i zwykle jest to przykre doświadczenie.
    Kilka dni temu szedłem tzw. Słowakiem, sławnym kiedyś deptakiem.
    Lokal do wynajęcia, lokal do wynajęcia, Lokal do wynajęcie itd. Nie wiem ile takich tabliczek minąłem, nie liczyłem. Uwagę moją przyciągnęły słupki z niebieską tabliczką po przeciwnej stronie ulicy: Parking płatny, Parking płatny, Parking płatny.. itd. Nikogo nie spotkałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.