Ludzie listy piszą… Nieodśnieżone miejsce postojowe dla inwalidów

List od stałego czytelnika “Gazety Trybunalskiej”, wyczulonego na sprawy społeczne i elementarną przyzwoitość, nadszedł kilka dni temu.

Witam!

Tak wygląda płatne miejsce postojowe dla inwalidów w Piotrkowie Trybunalskim na ul. Szkolnej przed Urzędem Miasta. Od. 4.01.2021 w tym miejscu obowiązuje strefa płatnego parkowania.

Pierwsze zdjęcie z 2.02.2021, godz. 16:09, drugie zdjęcie 9.02.2021, godz. 15:21.

W dniu 2.02.2021 po godz. 16 zgłosiłem to telefonicznie do Straży Miejskiej, niestety, efektu brak.

Pozdrawiam.

K.K. (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)

16 lutego wieczorem, czyli 2 tygodnie od zgłoszenia sprawy straży miejskiej, miejsce parkingowe było nadal niedostępne, co stanowiło utrudnienie dla przybyłego tam niepełnosprawnego, który nie krył swojego oburzenia zaistniałą sytuacją i potwierdził informacje zawarte w korespondencji czytelnika “GT”.

Zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wśród obowiązkowych zadań własnych samorządu jest zapobieganie zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych, także przez zbieranie i pozbywanie się błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości.

Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządcy drogi, w tym przypadku do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – jednostki podległej Urzędowi Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, którą zarządza Karol Szokalski, zaś kierownikiem Działu Utrzymania Obiektów Drogowych i Inżynierii Ruchu jest Ryszard Żak. (Zobacz: > link).

“Gazeta Trybunalska” jeszcze dziś skieruje do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie zawiadomienie o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez Szokalskiego i Żaka, a także zwróci się do komendanta straży miejskiej Hofmana o ustosunkowanie się do opisanego problemu.

Komentarz

Coś co jest absolutnie niemożliwe w innych ośrodkach miejskich w Piotrkowie nie robi wrażenia praktycznie na nikim. Skoro można było postawić przenośne ubikacje przed pomnikiem Popiełuszki (czytaj: > “Piotrków. Kibel przed kościołem i pomnikiem bł. ks. Popiełuszki”), to jak ma przeszkadzać hałda śniegu na miejscu dla osób niepełnosprawnych znajdującym się przed wejściem do urzędu miasta? I komu ma przeszkadzać? Urzędnikom, w tym prezydentowi miasta i jego zastępcom? Funkcjonariuszom policji, począwszy od posterunkowego, a skończywszy na komendancie, którzy codziennie przejeżdżają, lub przechodzą ulicą Szkolną? A może strażnikom miejskim, którzy przez mniej więcej 25 lat nieprawidłowo parkowali przed komendą policji swoje radiowozy?

W instytucjach samorządowych zatrudnionych jest wielu niekompetentnych osobników, którzy pobierają, jak na lokalne warunki, znaczne uposażenie, za co odpowiada bezpośrednio prezydent miasta mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel. Brak wyobraźni, nadzoru, lenistwo i pospolita głupota powodują, że dochodzi do takich sytuacji, jak opisana.

→ M. Baryła

17.02.2021

• foto: KK i Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• o interwencjach “GT” więcej: > tutaj

 

4 Replies to “Ludzie listy piszą… Nieodśnieżone miejsce postojowe dla inwalidów

  1. Hałda jest tworem operatora spychacza. Otóż ten inteligentny inaczej operator stwierdził, że śnieg najlepiej zepchnąć na miejsce rzadko używane, najczęściej wolne. Czasem się zastawiam po co kierownicy wysoko opłacani w takich służbach, jeśli nie udzielają podstawowych instrukcji pracownikom i nie nadzorują prac Tu gdzie mieszkam jest tak samo. Ekipa pracuje na odp…l , a kierownika nigdy nie widać. Rozwalają krawężniki, zasypują ludziom ogródki- byle jak, byle szybko. Pan kierownik w tym czasie pilnuje posady. Kawusia, pogaduchy i wgapianie się bezmyślne w papier w poszukiwaniu inwencji.

    1. Powiedz dlaczego przez 2 tygodnie po moim telefonie do Straży Miejskiej nie było żadnego efektu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.