Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu

Chyba nie ma w kraju osoby, która nie wiedziałaby, że wraz z rozwojem pandemii rząd wprowadził obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Te fundamentalne nakazy są często nieprzestrzegane. Dotyczy to także osób sprawujących funkcje publiczne.

Strona internetowa piotrkowskiego magistratu zawiera co najmniej dwie notatki dotyczące aktywności zawodowej prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, w których został przedstawiony bez stosownych zabezpieczeń oraz (w pierwszym przypadku) zbyt blisko swojego rozmówcy:

30-07-2020 “Starowarszawska 6 w remoncie”

Chojniak na ul. Starowarszawskiej w rozmowie z pracownikiem budowlanym. Foto / źródło: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.
Chojniak na podwórku kamienicy przy ul. Starowarszawskiej w rozmowie z pracownikiem budowlanym. Foto / źródło: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.

22-02-2021 “TOM-CENTER nauczy sztuk walki”

Chojniak w pomieszczeniu zamkniętym w rozmowie z Arkadiuszem Bińkiem. Foto / źródło: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.
Chojniak w pomieszczeniu zamkniętym w rozmowie z Arkadiuszem Bińkiem i Krzysztofem Tomą. Foto / źródło: piotrkow.pl. Kliknij, aby powiększyć.

“Gazeta Trybunalska” skierowała zapytanie do biura prasowego urzędu miasta o treści:

Jaki jest powód nieosłaniania nosa i ust przez prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka podczas wizyty w klubie sportowym “Tom-Center”, o której to wizycie można przeczytać w notatce zamieszczonej na magistrackiej stronie pod adresem: https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/tom-center-nauczy-sztuk-walki-r17074 ?

Jaki jest powód nieosłaniania nosa i ust przez prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka oraz nieutrzymywania właściwej odległości podczas rozmowy z pracownikiem budowlanym w czasie wizyty na placu budowy, o której to wizycie można przeczytać w notatce zamieszczonej na magistrackiej stronie pod adresem:
https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/starowarszawska-6-w-remoncie-r16314 ?

Czy prezydent posiada stosowne zaświadczenie lekarskie zwalniające go z tego obowiązku?

Niestety, odpowiedzi nie otrzymaliśmy, rzecznik UM Bąkowicz pokusił się jedynie o spostrzeżenie:

W naszej ocenie – zarówno w pierwszej, jaki i w drugiej sytuacji – nie doszło do naruszenia przepisów dot. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Na facebookowych profilach Chojniaka (> link) (> link) łatwo jest znaleźć zdjęcia, na których w miejscach publicznych, a nawet w otoczeniu dzieci, pojawia się bez osłony twarzy i bez zachowania przewidzianej prawem odległości od innych osób.

26/09/2020 r. – Chojniak z wizytą w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Bartek”. Foto / źródło: facebook.com. Kliknij, aby powiększyć.

Co ciekawe, w tym samym czasie został sfotografowany gdy częściowo przepisów przestrzegał.

01/08/2020 r. – Chojniak z maseczką na twarzy przed pomnikiem pamięci Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie. Foto / źródło: facebook.com

29 kwietnia 2020 r. w wypowiedzi zamieszczonej w portalu “facebook.com” (> link) Chojniak powiedział:

Czas epidemii, z którym zmagamy się w całym kraju, wymaga od nas samodyscypliny i odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

Więc łatwo się przekonać na ile odpowiedzialny jest ten człowiek.

Jak zawsze w takich sytuacjach “Gazeta Trybunalska” skieruje zawiadomienia: do Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie i do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz dostarczy materiał dowodowy, celem oceny postępowania mgr inż. Chojniaka.

→ M. Baryła

26.02.2021

• foto / źródło: facebook.com

• więcej o Chojniaku: > tutaj

 

 

3 Replies to “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu

  1. To nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz kiedy ten człowiek łamie obowiązujące przepisy.
    A tabliczkę z numerem domu już powiesił na ogrodzeniu swojej posesji?

    1. Nie powiesił. Jako domniemany członek rodziny Soprano, wszystkie służby ma na miejscu po wciśnięciu czerwonego guzika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.