Brudny Piotrków

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego narzekają na brudne ulice i chodniki, jakie odsłonił stopiony śnieg. Tak jest na terenie całego miasta.

Brudne są nie tylko dzielnice przemysłowe, ale także osiedla w zachodniej i wschodniej części miasta. Brudne jest Stare Miasto i całe śródmieście. Do tego dochodzi zaniedbana nawierzchnia ulic, które były dziurawe jeszcze przed zimą. Takim przykładem jest odcinek ul. Wojska Polskiego od Zamkowej do Wolborskiej.

Tak wygląda ul. Wojska Polskiego tuż przed skrzyżowaniem z ul. Wolborską. Kliknij, aby powiększyć.

Nikt nie oczekuje, że uda się przebudować ostatecznie tę ulicę, wystarczy jeśli zostanie sfrezowana i pojawi się nowy dywanik z masy bitumicznej. I dotyczy to zdecydowanej większości miejskich arterii.

Najbardziej dziwi zaniedbana ul. Broniewskiego, na której widoczne są jeszcze ubiegłoroczne, suche liście popychane przez wiatr. A przecież to oczko w głowie włodarza Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, który fotografował się tutaj dziesiątki razy.

Odpowiedzialny za czystość w mieście dyrektor Zarządu Dróg Szokalski i jego prawa ręka Żak widać nie obudzili się jeszcze z zimowego snu. Trudno mówić tutaj o przypadku, bo akcja “zima” była prowadzona tak samo nieudolnie, jak sprzątanie miasta. A jest to obowiązek gminy, zapisany w ustawie. (Czytaj także: > “Ludzie listy piszą… Nieodśnieżone miejsce postojowe dla inwalidów”).

Zdjęcia robiliśmy wczoraj i dziś. Za siedem dni sprawdzimy, jak wyglądają sfotografowane miejsca, jeśli nic się nie zmieni, skierujemy do prokuratury kolejne zawiadomienie, gdyż zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, kto nie wykonuje obowiązków związanych z usuwaniem błota, śniegu i innych nieczystości, podlega karze grzywny.

Nie zamierzamy zamieszczać rozbudowanej galerii zdjęć, ani pisać o stosunkowo niedawno nabytej maszynie do czyszczenia ulic, ani o metodach pracy firm zajmujących się sprzątaniem – to pozostawiamy innym, lokalnym portalom.

→ M. Baryła

4.03.2021

• foto: Gazeta Trybunalska

• o innych interwencjach “GT” czytaj: > tutaj

• czytaj także: > “Łągwa-Szelągowska. Chce zostać radną, a nie potrafi zadbać o czystość”

 

One Reply to “Brudny Piotrków”

  1. Pisałam o tym po odwilży,czemu jest tak brudno,bez reakcji. Przed domem zamiatam, ale bez przesady żebym zamiatała ulicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.