Policja informuje. Więcej kontroli związanych z obostrzeniami

W związku z ciągłym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w ostatnich dniach piotrkowscy policjanci w trosce o zdrowie i życie mieszkańców zwiększyli liczbę kontroli związaną z wprowadzonymi obostrzeniami. Funkcjonariusze za każdym razem będą reagować na niestosowanie się do panujących obostrzeń.

Kolejne wzrosty liczby dziennych zachorowań są alarmujące. Wprowadzone kolejne obostrzenia mają spowodować spadek tej liczby oraz ochronę naszego zdrowia oraz życia. Stosowanie się do panujących przepisów uchroni nas od zachorowania, ale również my w przypadku roznoszenia wirusa uchronimy przed nim innych.

To ciężki czas dla nas wszystkich, dlatego tak ważne jest stosowanie się do panujących przepisów. Zakrywanie ust i nosa, dystans społeczny oraz ograniczanie kontaktów w znacznym stopniu mogą uchronić nas przed chorobą.

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców policjanci podczas realizacji swoich działań za każdym razem będą reagować na niestosowanie się do przepisów. Funkcjonariusze sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, dystansu społecznego. Kontrolują też przewoźników oraz transport komunikacji miejskiej pod kątem ilości przewożonych osób oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.

Takie działania mają na celu ustrzec nas przed zachorowaniem, ale również spowodowanie spadku ilości osób zakażonych wirusem. Pamiętajmy, że wiele od nas samych zależy. Stosujmy się do zasady “dystans, maska, dezynfekcja”, w celu zmniejszenia transmisji wirusa, a tym samym przetrwania tego trudnego czasu.

→ asp. Izabela Gajewska / KMP Piotrków

26.03.2021

• zdjęcie: 9/02/2021, Piotrków, prezydent Piotrkowa Chojniak lekceważy rządowe nakazy, foto: piotrkow.pl

• czytaj także: > “Prezydent Piotrkowa bez ochrony ust i nosa. Jest zawiadomienie do policji i sanepidu”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.