Strategiczny Piotrków. Nowa Polska, nowy Piotrków

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotował plan gospodarczo-inwestycyjny pod roboczym tytułem “Nowy polski ład”. Premier zapowiedział jego publiczną prezentację, ale wtedy “Gazeta Wyborcza” rozpoczęła publikowanie cyklu artykułów dotyczących prezesa PKN “Orlen” Obajtka, więc wszystkie siły umysłowe rządu i partii Jarosława Kaczyńskiego zostały rzucone na “odcinek obrony” byłego wójta Pcimia.

W Piotrkowie Trybunalskim nie ma lokalnego Obajtka, był jeden, radny zresztą, nauczyciel na dodatek, który też mógł się pochwalić kilkoma nieruchomościami i bliskimi związkami z właścicielami firm budowlanych, ale radnym już nie jest, więc się nie liczy.

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć gminny, swojski, bo piotrkowski “nowy ład” oficjalne nazwany “Strategią Rozwoju Miasta – Piotrków Trybunalski 2030”. W tym celu rada miasta klepnęła specjalną uchwalę (jest poniżej),

 

a 19 marca br. prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, wydał zarządzenie w sprawie “powołania Zespołu ds. opracowania Strategii Rozwoju Miasta Piotrków Trybunalski 2030”.

 

W składzie zespołu znalazły się same urzędnicze tuzy na czele z sekretarzem miasta, byłym działaczem komunistycznym, przewodniczącym ZSMP Bogdanem Munikiem s. Henryka (czytaj: > “Munik, Fuzowski, Kowalczyk i Włodarczyk”) wspieranym przez liczne grono doświadczonych menedżerów i specjalistów, wśród których nie udało się nam dopatrzeć ani jednego przedsiębiorcy, jeśli nie liczyć radnej Moniki Tery – właścicielki solarium.

Przewodniczący Munik. Autorytet w wielu sprawach. Foto / screen / facebook.com. Kliknij, aby powiększyć.

W gronie pojawił się za to jeden uczeń i silna reprezentacja Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, filia w Piotrkowie – wiadomo, naukowcy są zawsze mile widzialni, szkoda, że nie udało się pozyskać jakiegoś profesorka, choćby od języka rosyjskiego, albo stosunków (międzynarodowych).

Czym będzie zajmować się zespół? Tym co zawsze: analizowaniem, weryfikacją, zgłaszaniem, wnioskowaniem, współpracą, przyjęciem i udziałem.

Co jeszcze? o tym napiszemy wkrótce, gdy tylko urząd dostarczy nam odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy w ramach informacji publicznej.

→ (mb)

30.03.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

3 Replies to “Strategiczny Piotrków. Nowa Polska, nowy Piotrków

  1. Na początek mogą opracować strategię skutecznego wynajęcie lokalu pod księgarnię.

  2. Składam wniosek, aby nie rozbierać hali Relax w celu wybudowania nowej hali sportowej w tym samym miejscu, ale żeby nową halę wybudować w innym miejscu.
    No chyba, że nasza miejska władza uważa, że w Piotrkowie mamy już za dużo hal sportowych. To w takiej sytuacji wnioskuję o przeprowadzenie referendum w sprawie wyburzenia hali Relax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.