Bezpieczeństwo ruchu. Dwoje pieszych i samochód

1 czerwca 2021 roku wejdzie w życie nowelizację Prawa o ruchu drogowym, która wprowadzi m.in. zasadę pierwszeństwa pieszych przy wchodzeniu na przejście.

Od połowy roku pieszy będzie miał pierwszeństwo nie tylko gdy jest na pasach, ale także stojąc tuż przed nimi. Obecnie kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu.

Piotrków Trybunalski, 9 kwietnia 2021 r., plac Tadeusza Kościuszki:

Kierowcą czarnego auta okazała się około 45-50-letnia kobieta, która zapytana z jakiego powodu nie zatrzymała się przed przejściem, z rozbrajającą szczerością odparła: – Myślałam, że zdążę.

Zawodowy kierowca miejskiego autobusu, który wcześniej w tym miejscu nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu otrzymał oprócz grzywny 10 pkt. karnych (> czytaj i zobacz video: “Bezpieczeństwo ruchu. Pieszy i autobus”).

→ (mb)

9.04.2020

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: > tutaj

 

3 Replies to “Bezpieczeństwo ruchu. Dwoje pieszych i samochód

 1. W tamtym miejscu powinno się usunąć jedno miejsce parkingowe od strony pasów – czasami stoi tam większe auto i trzeba by się zatrzymać żeby zobaczyć czy nikt tam nie stoi

  Ocenianie wieku kierującej na podstawie wyglądu z rozrzutem 5 lat, jest bardzo nie grzeczne panie redaktorze …

  Kolejna sprawa to ciekawe czy redaktor nie złamał jakiegoś przepisu, co chyba widać w ostatnim momencie filmu 😀

  1. Podobnie jest np. w Al. 3 Maja.
   Ustawa Prawo o ruchu drogowym zabrania zatrzymania pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych, ale projektanci dróg chyba nie znają przepisów!

 2. Trzeba tępić takich piratów drogowych, choć zapewne pani kierującej czarnym autem wydaje się, że piratem nie jest. Jest przecież zwykłym kierowcą, jeździe wolno i ostrożnie. A taki błąd, może zdarzyć się każdemu. Otóż nie każdemu, proszę pani. I proszę nie mierzyć innych swoją miarą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.