Chojniak na językach za głupie 2 tys. złotych

Magister inżynier Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, chwilowo pełniący funkcję prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, znalazł sobie dodatkowe zajęcie.

Jak 15 kwietnia poinformował, wydawany w Chełmie, periodyk “Nowy Tydzień” (czytaj: > “Doją miejskie spółki”) pod koniec marca 2021 r. Chojniak został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej tamtejszego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z miesięcznym uposażeniem ok. 2 400 zł brutto.

Foto / źródło: facebook.com / screen GT. Kliknij, aby powiększyć.

Jako pierwsza w Piotrkowie informację tę udostępniła radna PO Marlena Wężyk-Głowacka. Wiadomość szybko wywołała poruszenie w miejsko-gminnym środowisku urzędników i komentatorów życia społeczno-politycznego. O sprawie napisał także jeden z lokalnych portali internetowych (> link). Autor tekstu Obszarny – długoletni pracownik niemieckich mediów wydawanych w Polsce – usiłował stworzyć wrażenie, że chałtura za 2 tys. na rękę, to wynik powiązań Chojniaka z ugrupowaniem Gowina.

Jeszcze dalej poszła Wężyk-Głowacka pisząc, że “prezydent Krzysztof Chojniak znakomicie odnajduje się na PiSowskim folwarku…w Chełmie. Dla wielu mieszkańców Piotrkowa miasto Chełm kojarzy się z odległym miejscem przy wschodniej granicy, a dla wszędobylskiego Prezydenta Krzysztofa Chojniaka to miejsce dodatkowego dochodu”.

Opinie innych osób, zamieszczone w internecie, w zasadzie się pokrywały, a ich negatywny wydźwięk miał podłoże ekonomiczne.

Komentarz

Jeśli chodzi o stanowisko “Gazety Trybunalskiej” jest ono jednoznaczne: bardzo dobrze, że magister inżynier znalazł sobie robotę daleko poza Piotrkowem, gdyż kiedy minie pandemia, od czasu do czasu, będzie musiał pojechać do Chełma, po drodze minie Radom, Puławy, Lublin i będzie miał wreszcie okazję zobaczyć, jak żyją ludzie w innych miastach. Może coś podpatrzy, może czegoś się dowie, może kogoś pozna…

Obszarny słynie z dmuchania wydmuszek, robienia szumu wokół spraw zupełnie nieistotnych, ale nośnych wśród niezbyt rozgarniętych czytelników niemieckich gadzinówek. Kiedy Chojniak obsadzał swoich kolesi w miejskich spółkach w Piotrkowie nie było odważnego, żeby zapytał, jakie kwalifikacje ma np. Włodarczyk – nauczyciel gry na cymbałkach, aby zasiadać w dwóch radach nadzorczych.

Chojniak wynagrodzenie za fuchę w TBS otrzymuje od tamtejszego samorządu, więc świecąca pustkami kasa Piotrkowa nie będzie jeszcze bardziej drenowana. Chłop ma dwoje dzieci na studiach i żonę, a pobory z urzędu miasta można określić jako głodowe. W deklaracji majątkowej w 2020 r. (> link) wykazał roczny dochód brutto w kwocie 151 tys. złotych (z obrywkami), to daje ledwo 12 600 zł brutto miesięcznie. Jego koledzy z politechniki, którzy pracują w zawodzie, zarabiają wielokrotność tej kwoty. Ale są to najczęściej ludzie przedsiębiorczy, pracowici i zaradni.

Wlodarz Piotrkowa samochód ma taki, że wstyd wystawiać go z garażu, dlatego głównie porusza się służbowym peugeotem.

Rzekome powiązania Chojniaka z PiS wg Głowackiej i Gowinem wg Obszarnego, to taka sama prawda, jak to, że jego córka przyjaźni się z Kingą Dudą. Tej myśli nawet szkoda rozwijać.

Chojniak nigdy nie miał i mieć nie będzie żadnych kontaktów towarzyskich z politykami z pierwszych stron gazet, bo żeby je mieć trzeba być rozrywkowym, uczynnym, wesołym, dowcipnym, przyjacielskim, otwartym, zaradnym, błyskotliwym, samodzielnym, hojnym i co najważniejsze, trzeba mieć mocną głowę. Ponieważ Chojniak tych cech nie posiada za towarzystwo muszą mu wystarczyć przedstawiciele kleru, przebierańcy w wojskowych mundurach, Zbigniew Włodarczyk i Tomasz Stasiak vel. brat Tadeusz – były mnich i wiceprzewodniczący rady miasta.

→ M. Baryła

22.04.2021

• grafika: Gazeta Trybunalska

• więcej o Chojniaku: > tutaj

 

20 Replies to “Chojniak na językach za głupie 2 tys. złotych

 1. Skoro nasz prezydent szuka pracy tak daleko, to znaczy, że nie wierzy w wygranie najbliższych wyborów. I to jest bardzo dobra wiadomosc. A że szuka tak daleko? Widocznie bliżej już znają jego talent i zdolności.

  1. Obawiam się, że jest dokładnie odwrotnie. Jest tak pewny kolejnej wygranej, że nie przejmuje się takimi opiniami jak tutaj zamieszczone.

 2. Przecież w Piotrkowie nie dorobi, bo niby gdzie? Nawet uczelnia na której chałturzy jest filią kieleckiej. Targowisko zamknięte. Dał jasny znak piotrkowianom, żeby szukali chleba w innych miastach.

 3. Chojniak był zastępcą Matusewicza a po jego aresztowaniu wystartował w wyborach w 2006 roku.
  Nie rozumiem jak można było zastępować komunistę i jednocześnie startować z Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego.
  Temu dzbanowi bliżej do sierpa i młota, milicjantów, zomo, ubowców.
  To nie jest dusza Chrześcijanina, to dusza mamony, poplon diabelskiego nasienia.

 4. Pna
  Ciemnota i średniowiecze – to, żeby nie widzieć, że ten człowiek nigdy nie miał i nie ma nic wspólnego z PiS -em.

  1. A kto był kandydatem pisu, w wyborach samorządowych w 2006 roku ??

   Czemu ma służyć twoje kłamstwo ??

   1. Tak, był kandydatem pis-u w wyborach samorządowych w 2006 roku, ale nie miał nic wspólnego z pis-em, dalej odpowiedz sobie sama….

    1. Jak można nie mieć nic wspólnego startując z listy jakiejś partii ??

     Wpisali go tam bez jego wiedzy czy jak to rozumieć ??

     To, że nie należał do partii itd. to jestem w stanie zrozumieć, ale wspólnego miał wiele, bo gdyby tak nie było nie startowałby z ich listy i nie siedział by obok Lecha Kaczyńskiego podczas jego wizyty w mieście w 2009 roku – gdyby prezydentem miasta był ktoś z innej opcji, to wątpię żeby siedzieli koło siebie i czy w ogóle przywitałby Prezydenta RP

 5. Wstyd.Tu likwiduje targowisko,tu nie ma pieniędzy dla podwyżki dla pracowników Mopru,bo przecież zarabiają nie złą kasę a widać że Panu prezydentowi mającemu 12.000 brutto też się żyje biednie. Brawo.

 6. Pozostaje jedynie liczyć na mieszkańców Chełma, którzy szybko wyprostują lokalny TBS.

 7. Ciemnota i średniowiecze wszechobecne w państwie PiS….w normalnym kraju PiS nie ma prawa bytu

  1. Ile trzeba było zjeść śniegu, żeby wierzyć, że ten człowiek miał kiedykolwiek coś wspólnego z PiS-em.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.