Dorota Kania członkiem zarządu spółki wydawniczej “Polska Press”

7 grudnia 2020 r. PKN “Orlen” podpisał umowę przedwstępną nabycia od niemieckiej firmy HKM GmbH, spółki wydawniczej “Polska Press” będącej właścicielem  20 dzienników regionalnych, blisko 120 tygodników lokalnych oraz prasę bezpłatną. Do przedsiębiorstwa należą drukarnie oraz witryny internetowe.

W lutym 2021 r. zgodę na zakup “Polski Press” wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, tym samym od początku marca formalnym właścicielem grupy medialnej został paliwowy gigant. Równolegle rezygnację z funkcji prezesa zarządu spółki złożyła Dorota Stanek, która pełniła to stanowisko od 2004 roku.

Od dziś Dorota Kania została członkinią zarządu “Polska Press”. Ma ona przejąć obowiązki Pawła Fąfary, który został odwołany z tego stanowiska 31 marca 2021 roku. Kania od 2016 roku była  redaktorem naczelnym Telewizji Republika, a także zastępcą redaktora naczelnego portalu “niezalezna.pl” oraz dziennikarką „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

Znana jest z konserwatywnych poglądów i stanowczości w działaniu, co powinno się przełożyć na zmiany personalne nie tylko w samej spółce, ale przede wszystkich w należących do niej gazetach i czasopismach.

Zakup “Polski Press”, to element repolonizacji mediów, którą zapowiedział kilka lat temu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Tym samym kończy się pewien etap w najnowszej historii naszego kraju, gdy medialna dominacja Niemiec zostaje poważnie ograniczona, a tym samym powstrzymana  krytyka wartości chrześcijańskich i narodowych, które na przestrzeni kilkunastu lat były nieustannie podważane przez polskich wyrobników pracujących dla niemieckiego wydawcy.

→ (kk)

1.04.2021

• foto: TV Republika / screen: GT

• czytaj także: > “Czas ukrócić działalność niemieckich mediów w Polsce”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.