Kiedy bez maseczek? Konferencja ministra Niedzielskiego

Decyzje w sprawie noszenia maseczek na świeżym powietrzu są rozpatrywane, prawdopodobnie decyzja w tej sprawie będzie podjęta za tydzień – powiedział w środę na konferencji prasowej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jednocześnie minister zaznaczył: – Na dziś zniesienie obowiązku noszenia maseczek na powietrzu jest nieakceptowalne.

Pytany o decyzje w sprawie niestosowania maseczek w wolnej przestrzeni odpowiedział: – Tak, oczywiście, rozmawiamy i dyskutujemy na ten temat. Tutaj zarówno bierzemy pod uwagę pewien aspekt związany z nowymi badaniami, które się pojawiają i dotyczą określenia ryzyka transmisji wirusa na zewnątrz.

Głównym kryterium, czy maseczki będą noszone na zewnątrz “będzie po prostu częstotliwość zakażeń, zachorowań i w perspektywie tego tygodnia, czyli w przyszłą środę również odniesiemy się do tego zagadnienia. Będziemy czekali aż częstotliwość obecności wirusa mierzona liczbą nowych zakażeń będzie na tyle niska, że to ryzyko będzie akceptowalne”.

– Na dziś, z mojego punktu widzenia, zniesienie maseczek na powietrzu jest ryzykiem nieakceptowalnym – powiedział Niedzielski.

→ (kk)

21.04.2021

• foto: pixabay.com

• źródło: PAP

 

3 Replies to “Kiedy bez maseczek? Konferencja ministra Niedzielskiego

  1. Dlaczego nie ma nakazu noszenia maseczek w domu czy szpitalu skoro tam jest największe ryzyko zakażenia ??

    Przecież statystyki pokazały, że w większości przypadków jeden członek rodziny w krótkim czasie zaraził pozostałych

      1. Wielu ratowników bije się teraz w piersi, że wracali do domów po pracy – teraz gdy widzą powikłania u członków swoich rodzin twierdzą, że powinni być odizolowani od swoich rodzin

        Jest to logiczny fakt, bo skoro można się łatwo zarazić drogą powietrzną, to tym bardziej można się zarazić poprzez używanie wspólnych ręczników itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.