Mariusz Baryła z nagrodą poetycką im. Cypriana Kamila Norwida

Piotrkowski poeta Mariusz Baryła, wraz z Bogdanem Nowickim, został nagrodzony pierwszą, równorzędną nagrodą w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. C. K. Norwida organizowanym przez Książnicę Pruszkowską.

Dziś wieczorem (18/04/2021 r.) organizatorzy opublikowali informację dotyczącą wydarzenia.


Protokół posiedzenia Jury
XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. C. K. Norwida

Jury w składzie: prof. Piotr Mitzner – przewodniczący, prof. UKSW Tomasz Korpysz, prof. Leszek Szaruga zapoznało się z 313 zestawami konkursowymi i postanowiło:

1. Dwie równorzędne II nagrody w wysokości 1.200 złotych każda przyznać: panu Bogdanowi Nowickiemu – godło “IGNIS “- z Zabrza, panu Mariuszowi Baryle – godło “JESION “- z Piotrkowa Trybunalskiego.

2. Dwie równorzędne II nagrody w wysokości 800 złotych każda przyznać: panu Jackowi Marii Hohensee – godło „ATRYPA” – z Warszawy, panu Piotrowi Zemankowi – godło „PRESTIGE” – z Bielska-Białej.

3. III nagrodę w wysokości 600 złotych przyznać: panu Krzysztofowi Martynie – godło “rende vous Paris” – z Kalisza.

4. Wyróżnienie w wysokości 400 złotych przyznać: pani Katarzynie Wiktorii Polak – godło “AKACJA” – z Krakowa.

Ponadto Jury postanowiło uhonorować drukiem: panią Urszulę Kopeć-Zaborniak z Kowalówki – godło “pec&kok” – za wiersze Mamidło w ataku oraz Jednak utopia, pana Tomasza Krasińskiego z Bocianowa – godło “Kujawiak”– za wiersz Osobowość dominująca, panią Mariolę Kruszewską z Mińska Mazowieckiego – godło “trznadel” – za wiersz Niechże nie uczą mię, pana Tadeusza Charmuszko z Suwałk, godło „Pozytywka” – za wiersz Pandemia, panią Annę Piliszewską z Wieliczki, godło „Mzimu” – za wiersze Ex nihilo oraz Pani Calm, panią Marzenę Lewanowska z Bydgoszczy, godło „Rapsod” – za wiersze Dom św. Kazimierza oraz Ostatnie na globie społeczeństwo, pana Jacka Świłło z Oleśnicy, godło “Y RIP CNA DRWINO”– za wiersz Lękam się spojrzeć w przepaść ciemną, panią Magdalenę Cybulską z Łodzi, godło „GAWRON” – za wiersz Nieobecność, pana Macieja Anczyka z Krakowa, godło „indygo” – za wiersze Raport oraz Liczby naturalne, panią Izabelę Śliwiak z Kołobrzegu, godło „Jaskółka” – za wiersze Krajbabka oraz Na drugie mam Lilith, panią Joannę Rembowską z Łodzi, godło „Libert” – za wiersz Szeptem, panią Barbarę Medajską z Warszawy, godło „Manatores1” – za wiersz Wątpliwości, pana Andrzeja Wróblewskiego z Warszawy, godło „Midur” – za wiersz Zabić czas, pana Kacpra Płusę z Łodzi, godło „Ikarus” – za wiersze źródło plotek oraz źródło piękna, panią Urszulę Krajewską-Szeligowską z Krajewa Białego, godło „Alfabeton” – za wiersz I lirniK moCNy, prawda?, pana Grzegorza Chwieduka z Kępic, godło „POMORZANIN” – za wiersz Telefon, pana Piotra Macierzyńskiego z Łodzi, godło „Sezam” – za wiersz Miriam, pana Mariana Ziomkowskiego z Prądówki, godło „Urga” – za wiersz Rozmowa z pieczątką. Na tym protokół zakończono i podpisano.

Pruszków, w niedzielę 18 kwietnia 2021 r.


Na przestrzeni ostatniego roku wiersze Baryły zostały docenione w dwu innych prestiżowych konkursach literackich. W lutym 2020 r. otrzymał w Warszawie wyróżnienie w V Ogólnopolskim Poetyckim Konkursie Chopinowskim “Hymn zachwytu”, a w listopadzie tego samego roku zdobył nagrodę główną w 61. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim “O Laur Czerwonej Róży” w Gdańsku (pisaliśmy o tym: > tutaj).

Więcej o nagrodzonych utworach napiszmy po uroczystym podsumowaniu konkursu.

→ (kk)

18.04.2021

• grafika: Książnica Pruszkowska

 

2 Replies to “Mariusz Baryła z nagrodą poetycką im. Cypriana Kamila Norwida

  1. Panie Redaktorze,

    Wyrazy uznania i gratulacje. Jesteśmy z Pana dumni.
    Życzymy Panu dalszych sukcesów.

    Piotrkowianie

  2. Proszę przyjąć wyrazy uznania i gratulacje z okazji odniesienia sukcesu, jakim jest przyznanie nagrody w XIX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. C. K. Norwida.
    Życzę Panu również dalszych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.