W Wielkanoc 4 tysiące mandatów za brak maseczek

Polska Agencja Prasowa poinformowała wczoraj, że w niedzielę wielkanocną (4 kwietnia 2021 r.) funkcjonariusze policji za brak maseczki nałożyli  3790 mandatów, skierowali 442 wnioski o ukaranie do sądu i pouczyli 2665 osób.

Jak powiedział PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka od początku działań wystawiono ponad 406 tys. takich mandatów, które były wynikiem 3,6 mln kontroli mających na celu sprawdzenie, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia związane z pandemią. Jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa.

W niedzielę skontrolowali ponadto 2015 środków transportu publicznego pod kątem limitu pasażerów i noszenia maseczek, a także 3821 obiektów handlowych oraz 96 miejsc organizacji wesel i 74 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki. “Również tylko wczoraj funkcjonariusze skontrolowali 388 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 756 restauracje i 748 kluby fitness i siłownie” – wskazał rzecznik KGP.

“Cały czas apelujemy o solidarność z chorymi i samodyscyplinę, aby zahamować transmisje wirusa. Pamiętajmy, że policjanci nie walczą z ludźmi, a z pandemią. Nie chcemy mieć powodów do karania” – podkreślił insp. Ciarka.

Oprócz tego, od chwili wybuchu pandemii, policjanci 63 mln razy kontrolowali osoby skierowane na kwarantannę, a w niedzielę – 425 065 osób.

“Codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierujemy ok. 20 tys. policjantów” – podał rzecznik KGP. “Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego” – dodał rzecznik Ciarka.

→ (kk) / źródło PAP

6.04.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

4 Replies to “W Wielkanoc 4 tysiące mandatów za brak maseczek

    1. Sprawa jest w toku, została przekazana ze względów proceduralnych do innej jednostki policji. O wyniku poinformujemy. (red.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.