Raz, dwa, trzy w Wytwórni. 30 lat jak jeden koncert…

Miłośnicy muzyki, zespołu “Raz, dwa, trzy” i łódzkiego klubu “Wytwórnia” czekali na ten koncert, jak na deszcz w upalne lato. Pandemia odizolowała konsumentów kultury i rozrywki od ich ulubionych zajęć, z tym większą radością i ochotą zjawili się w miniony piątek, 4 czerwca 2021 r., w sali przy ulicy Łąkowej.

Czas płynie nieubłaganie, kiedy “Raz, dwa, trzy” stawiali pierwsze kroki na scenie obecne pokolenie 30-latków nie potrafiło jeszcze wymówić słowa “mama”, ale co zmyślniejsi rodzice już wtedy uwrażliwiali swoje pociechy piosenkami grupy słusznie mniemając, że oto narodził się zespół, którego twórczość nieść będzie przyjemność i refleksję.

Pierwsza studyjna płyta ukazała się w 1991 r., kilka kolejnych pokryło się złotem i platyną, bo przywiązanie Polaków do “piosenek z tekstem”, które w naszej kulturze mają długoletnią tradycję, nie osłabło, tym bardziej, że owe teksty, pisane przez wokalistę i gitarzystę Adama Nowaka, zostały pięknie oprawione w muzykę tyleż przebojową, co świetnie zagraną.

Formacja korzystała także z dorobku innych autorów: Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego poświęcając im pamiętne albumy, przyprawione nowymi, świeżymi aranżacjami.

I taki właśnie repertuar, składający się z największych przebojów “Raz, dwa, trzy”, usłyszeliśmy podczas występu zatytułowanego „30 lat jak jeden koncert…”. Publiczność nagrodziła grupę owacjami na stojąco dając wyraźnie do zrozumienia, że półtorej godziny to zdecydowanie zbyt mało i bisy być muszą. I były, dwa.

Po krótkiej przerwie muzycy: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino el. , akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarosław Treliński – gitara elektryczna, akustyczna, Mirosław Kowalik – gitara basowa, kontrabas, Tadeusz Kulas – trąbka zasiedli przy stole, aby podpisywać płyty i rozmawiać z fanami.

Orkiestra jest obecnie w trasie, daty i miejsca kolejnych spotkań z publicznością łatwo znaleźć w facebooku: > https://www.facebook.com/ZespolRazDwaTrzy i na stronie internetowej: > https://zespolrazdwatrzy.pl/koncerty/.

→ (mb)

7.06.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu i zdjęć tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

• więcej o koncertach: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.