33. rocznica zbrodni dokonanej przez Trynkiewicza na czterech chłopcach w Piotrkowie Trybunalskim

29 lipca 1988 r. w mieszkaniu przy ulicy Działkowej w Piotrkowie Trybunalskim zostali zamordowani: 11-letni Tomasz Łojek, 12-letni Artur Kawczyński i Krzysztof Kaczmarek. Wcześniej, bo 4 lipca, w tym samym miejscu był molestowany, a następnie uduszony 13-letni Wojciech Pryczek. Ich oprawca, nauczyciel zajęć technicznych, nazywa się Mariusz Trynkiewicz i żyje w jednym z zakładów karnych.

Linia życia Wojtka, Tomka, Artura i Krzyśka została przerwana nagle i brutalnie 33 lata tamu. Nie ma słów, by opisać żal, jaki nadal tkwi w sercach wielu piotrkowian, którzy pamiętają wydarzenia sprzed lat, którzy znali ofiary, ich rodziny, bliskich.

Dlatego najstosowniejsze jest milczenie. Ale należy milczeć głośno i wyraźnie, tak, aby to milczenie przechodziło na innych ludzi, rozwijało się w niegasnącą pamięć o tych niewinnych istotach, żeby niosło naukę, uczyło czujności.

→ M. Baryła

28.07.2021

• grafika: barma / Gazeta Trybunalska

• polecamy: > “Jesteśmy po stronie DOBRA – msza święta w intencji ofiar Trynkiewicza”

• więcej na ten temat: > tutaj

 

One Reply to “33. rocznica zbrodni dokonanej przez Trynkiewicza na czterech chłopcach w Piotrkowie Trybunalskim”

  1. Milicjanci nie bali się bić zwykłych obywateli na ulicach czy komendzie, ale takiego mordercy i pedofila już żaden się nie odważył dotknąć … tyle jest przekazów jak to źle są traktowani przez współwięźniów tacy zwyrodnialcy, ale w tym przypadku nie ma to potwierdzenia … było wręcz przeciwnie, bo chyba sam dyrektor zakładu karnego udzielił zgody na ślub …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.