Dron i policjanci w walce z piratami drogowymi

Policjanci z Grupy SPEED WRD KWP w Olsztynie w trakcie służby 17 lipca 2021 r. na drodze krajowej nr 51 w gm. Dobre Miasto w trakcie niespełna 4 godzin prowadzonych działań ukarali 14 kierujących pojazdami. Do tego celu wykorzystano Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji.

Ujawniono m.in. jazdę na jednym kole motocyklem, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znów zakazujących wyprzedzania.

Na nagraniu zarejestrowanym przez drona, udostępnionym przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie, widoczny jest ruch drogowy, jadące drogą pojazdy, kierowcy popełniający wykroczenia drogowe i policjanci, którzy zatrzymują ich do kontroli.

 

→ KWP Olsztyn / (kk)

29.07.2021

• foto / źródło: KWP OLsztyn / screen GT

• więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: > tutaj

 

One Reply to “Dron i policjanci w walce z piratami drogowymi”

  1. Po zgłoszeniu zagrożenia na krajowej mapie zagrożeń, piotrkowski patrol policji ustawia się w taki sposób, że radiowóz jest widoczny z kilometra, po czym po 10-15 minutach patrol odjeżdża, bo dziwnym zbiegiem okoliczności wszyscy w tym czasie jechali przepisowo, więc można odchaczyć

    Zagadką jest po co patrole dwuosobowe w policji drogowej, podczas kontroli prędkości- wydaje mi się, że spada przez to efektywność pracy, ale samym policjantom pewnie szybciej i milej upływa czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.