Czy policja ukarze mandatami protestujących rolników w Srocku?

Dziś, 24 sierpnia, o godz. 8:00 rozpoczął się drugi w tym miesiącu, dwudniowy protest producentów rolnych polegający na zablokowaniu przy pomocy sprzętu rolniczego drogi krajowej nr 12 w miejscowości Srock, pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Łodzią.

Na odcinku kilkuset metrów droga nie została wyłączona z ruchu, obowiązują więc na niej przepisy ruchu drogowego. Kierowcy ciągników, często z naczepami, ostentacyjnie nie dostosowują się do obowiązującego prawa.

Kilka minut temu “Gazeta Trybunalska” wysłała pismo do rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie na temat egzekwowania przepisów. Oto jego treść:

W związku z kolejną blokadą DK 12 w miejscowości Srock, pow. piotrkowski, przez członków i sympatyków organizacji społecznej AgroUnia, która rozpoczęła się dziś, 24-08-2021 r. proszę o informację czy KMP w Piotrkowie zamierza ukarać mandatami karnymi kierowców pojazdów rolniczych, którzy dopuszczają się szeregu wykroczeń w ruchu drogowym: parkowanie na chodniku bez zachowania 1,5 m dla pieszych, parkowanie w obrębie skrzyżowania, brak tablic rejestracyjnych, parkowanie w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych, parkowanie w strefie wyłączonej, i in?

Jeśli nie, proszę o podanie przyczyny niedopełnienia obowiązku służbowego przez funkcjonariuszy będących na miejscu i nie reagujących na oczywiste i nagminne wykroczenia.

Jednocześnie proszę o informację, ile tego typu postępowań jest prowadzonych po proteście w dniach 4-5.08.2021 r.?

Przypomnijmy, że wójt gminy Moszczenica M. Piekarek wydał decyzję odmowną w sprawie organizacji wiecu z uwagi na fakt, że poprzednim razem protestujący na drodze i placu przed kościołem wyrzucili obornik z gnojowicą oraz używali materiałów pirotechnicznych. Decyzję wójta uchylił sąd okręgowy w Piotrkowie.

→ (mb)

24.08.2021

• na zdjęciu ilustracyjnym: przewodniczący AgroUni Kołodziejczak w dyskusji z patrolem policji, foto / źródło: youtube.com

3 Replies to “Czy policja ukarze mandatami protestujących rolników w Srocku?

  1. Zadymiarze ze świńskiego zagłębia w Grabicy. Przeinwestowali w zakupach ciągników, a świńskie eldorado na wyczerpaniu.
    Kołodziejczyk chce rządzić państwem, bo się na tym zna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.