Macierewicz, czyli upadek człowieka

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, poseł PiS Antoni Macierewicz jest nieobecny w mediach publicznych. Jego wypowiedzi na wszelkie możliwe tematy, poczynając od Afrykańskiego Pomoru Świń, a skończywszy na energetyce jądrowej można zobaczyć w lokalnych portalach, TV Republice i pozostałych wydawnictwach kierowanych przez Tomasza Sakiewicza, którego Macierewicz na przełomie lat 80 i 90. XX w. wieku ulepił z popiołu, wosku i patriotyzmu.

Ogólnopolskie media prywatne, poza kilkoma dosłownie wyjątkami, pokazują Macierewicza zamkniętego w klatce własnych urojeń, do której klucz zagubił w 2010 roku. Bliżej mu do narodowych dziwadeł niż do polityka, którego społeczeństwo powinno traktować poważnie. Zapracował sobie na to między innymi takimi wypowiedziami:

Pozostaje mu więc brylowanie na gminnych salonach, gdzie wychował grupę oddanych popleczników, i może dzielić i rządzić oraz przekazywać swoje mądrości na przykład producentom trzody chlewnej (> link).

Do tej pory nie znalazł się nikt, kto w sposób jednoznaczny, poparty badaniami naukowymi wyjaśniłby, czy Macierewicz jest bezwstydnym cynikiem, realizującym swoje pragnienie władzy, czy osobnikiem któremu potrzebna jest pomoc specjalistyczna.

To, że Macierewicz nie został dotąd wytarty przez gumkę historii jest zasługą Jarosława Kaczyńskiego, który ma do niego sentyment z powodu działalności opozycyjnej w okresie rządów Gierka i Jaruzelskiego. Takie uczucie jest jednak obce premierowi Morawieckiemu. Gdy zostanie prezesem PiS, prawdopodobnie, zakończy polityczną karierę Antoniego smoleńskiego.

→ (mb)

16.08.2021

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej o Macierewiczu: > tutaj

 

4 Replies to “Macierewicz, czyli upadek człowieka

  1. Zabrakło mi cytatu jak mówił jakiś czas temu, że dla Piłsudskiego Powstanie Warszawskie było symbolem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.