Piotrków. OSIR. Pomimo pandemii w 2020 r. wydano 30 tys. na propagandę

Na samym dole głównej strony portalu “epiotrkow.pl” znajdują się cztery reklamy. Jedna z nich prezentuje logo Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, kierowanego przez nauczyciela gimnastyki Leszka Heinzla.

Czemu na służyć  prezentacja znaku graficznego samorządowej jednostki bez podania choćby danych teleadresowych – nie wiadomo, ale jest mało prawdopodobne, aby Agencja Reklamowa “Eltom”, należąca do Tomasza Stachaczyka, czyniła to charytatywnie.

Publiczne pieniądze wydaje się na coś, co nie jest ani efektywne, ani potrzebne. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo faktu, że w 2020 r. działalność OSiR-u była mocno ograniczona, ze względu na panującą pandemię, przeznaczono na propagandę niemal 30 tys. złotych. Beneficjentami były jedynie dwa podmioty: wspomniany wyżej “Eltom” – prawie 12 tys. zł i Miejski Ośrodek Kultury, do którego należy twór pod nazwą “Telewizja Piotrków” – blisko 18 tys. zł. W tym drugim przypadku można mówić o wyjątkowym nonsensie i marnotrawstwie publicznych pieniędzy, ponieważ obie instytucje są finansowane z tego samego źródła.

Do 23 kwietnia 2021 r. OSiR na ten sam cel wydał 2800 zł.

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy prezydent Piotrkowa Chojniak, z zawodu nauczyciel, uświadamia mieszkańców Piotrkowa, że musi wstrzymywać część wydatków z powodu mniejszych wpływów do samorządowej kasy.

→ K. Kozielski

3.08.2021

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej tekstów z cyklu “Na tropie pieniędzy”: > tutaj

 

2 Replies to “Piotrków. OSIR. Pomimo pandemii w 2020 r. wydano 30 tys. na propagandę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.