Rajd pijanego kierowcy. Zobacz budzące grozę video!

29 lipca 2021 r. wieczorem funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zielonej Góry, który prowadził pojazd marki renault clio mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Jadący zygzakiem, przed wjazdem na drogą ekspresową S3, samochód dostrzegł, udający się na służbę, dyżurny KMP w Zielonej Górze komisarz Wojas i zawiadomił patrol policji.

Zatrzymany mężczyzna był tak pijany, że ledwie stał na nogach. Policjanci mieli trudności ze zrozumieniem tego, co mówił.

Kierowca został przewieziony do aresztu, jego samochód odholowano na parking strzeżony, a podróżujący z nim pies trafił do schroniska. 29-latek będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Konsekwencje jazdy po alkoholu są dotkliwe. Kierujący będący w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak wyglądała jazda pijanego zielonogórzanina pokazuje film opublikowany przez KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

 

→ M. Stanisławska / (kk)

4.08.2021

• foto: Lubuska Policja

• źródło: Lubuska Policja

• więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym: > tutaj

 

One Reply to “Rajd pijanego kierowcy. Zobacz budzące grozę video!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.