Starosta piotrkowski sprawcą wypadku. Publikujemy akt oskarżenia

21 lipca 2020 r. w Twardosławicach, bardzo blisko Piotrkowa Trybunalskiego, doszło do brzemiennego w skutkach zdarzenia drogowego.

Starosta piotrkowski Piotr W. kierując służbowym hyundaiem i30 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motocykliście i doprowadził do zderzenia jednośladu marki honda z samochodem.

W wyniku wypadku kierowca motocykla doznał poważnych obrażeń, zostały one szczegółowo opisane w akcie oskarżenia, który “Gazeta Trybunalska”, jako jedyna, publikuje poniżej.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Piotr W. podczas  przesłuchania w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień.

Akt oskarżenia trafił do piotrkowskiego sądu na początku lipca. Staroście postawiono zarzut z art.  177. § 1. Kodeksu karnego;

Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

→ (kk)

6.08.2021

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

© materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

One Reply to “Starosta piotrkowski sprawcą wypadku. Publikujemy akt oskarżenia”

  1. Wojtysiak skręcał wtedy w lewo aby wjechać do nowo otwartej stacji kontroli pojazdów. Ewidentnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do poważnego zagrożenia w ruchu drogowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.