Para prezydencka zaprasza na Narodowe czytanie

Już jutro zapraszamy na “Narodowe czytanie”. Lekturą tegorocznej, jubileuszowej edycji jest “Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Do udziału w akcji zachęca prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

Gabriela Zapolska napisała “Moralność pani Dulskiej” jesienią 1906 roku. Utwór bardzo szybko stał się popularny i jest uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna.

W sobotę (4.09) w programie 2 Polskiego Radia będzie można wysłuchać transmisji z 10. odsłony z warszawskiego Ogrodu Saskiego  Wydarzenie będzie można oglądać na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na kanale YouTube Polskiego Radia w godz. 12.00-13.30.

“Narodowe czytanie” zainicjował prezydent RP Bronisław Komorowski w 2012 roku. Pierwszą czytaną wspólną lekturą był “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Prezydent Duda kontynuuje tę ciekawą i pożyteczna inicjatywę. W ubiegłym roku zdecydowano się na “Balladynę” Juliusza Słowackiego. Dzieło to zostało przeczytane w przeszło 3200 miejsc w Polsce i za granicą.

“Gazeta Trybunalska” od kilku lat uczestniczy w wydarzeniu z udziałem pary prezydenckiej. Pisaliśmy o tym: > tutaj.

KPRP / PR2 / (kk)

3.09.2021

• foto: Grzegorz Jakubowski / KPRP

 

One Reply to “Para prezydencka zaprasza na Narodowe czytanie”

  1. Ciekawe która para prezydencka odważy się przeczytać ” Karierę Nikodema Dyzmy ” – toż to powinna być podstawowa lektura przypominana co dwa lata począwszy od podstawówki aż po szkołę średnią …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.